Google’da Görünen Sahte Yetkili Servislerle Mücadele

Google’da Görünen Sahte Yetkili Servislerle Mücadele

Bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istediğimizde, bir hizmete ve ürüne ihtiyacımız olduğunda ya da daha önce gitmediğimiz bir yere gitmek istediğimizde ön bilgiyi arama motorlarından alıyoruz. Bu durum yetkili servis ihtiyaçlarımız için de geçerli. Fakat Google arama sonuçlarında listelenen yetkili servislerin her zaman gerçek yetkili servisler olmayacağını bilmek gerekiyor. Bu durum markalar tarafından düşünüldüğünde, itibarın sarsılması da dahil olmak üzere çok ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Peki Google’da görünen sahte yetkili servislerle nasıl mücadele edilir?

Sahte Yetkili Servisler Marka İtibarına Zarar Verir!

Ev ve ofis ortamında ya da günlük hayat içerisinde kullanılan beyaz eşyaların ya da elektronik aletlerin arızalanması durumunda ilk olarak yapılacak şey genellikle bir yetkili servise başvurmak. Söz konusu yetkili servislere ulaşmak için de arama motorları en sık başvurulan araç. Google ve diğer arama motorlarında yapılan aramalarda pek çok yetkili servis listeleniyor olsa da, bunların her biri doğrudan markalar tarafından yetki belgesi verilmiş olan yetkili servisler değil. Nitekim burada herhangi bir markanın isminin, yetki belgesi olmaksızın kötüye kullanılması söz konusu. Bu durum bir yandan kullanıcıların almayı umdukları hizmetleri alamaması anlamına geliyor. Bir diğer yandan olası istenmeyen sonuçlarda da marka itibarının zedelenmesi muhtemel.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sahte yetkili servisler gerek bireysel çalışmalar, gerekse de çeşitli arama motoru araçları kullanılarak kendilerini arama sonuçlarının üst sıralarında listeleyebilir. İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmında üst sıralarda listelenen sonuçlara yönelme alışkanlığı olduğu için, kişiler gerçek yetkili servisler olduklarını düşünerek sahte yetkili servislerle iletişime geçebilir. Böyle durumlarda bazen alınan sonuçlardan memnun kalınsa da, uzun vadede istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durum bir yandan kişilere zarar verebileceği gibi bir yandan da kullanıcıların markalar ile ilgili olumsuz düşüncelere kapılmasına neden olabilir. Sosyal medya platformlarının gücü göz önüne alınırsa, bu durumun markalara hem kısa vadede hem de uzun vadede zarar vermesi ve hatta iflasla bile sonuçlanabilecek kötü gelişmelere sebep olması mümkündür. Bu yüzden farklı markaların isimlerini ve logolarını kullanan sahte yetkili servislerin arama sonuçlarından kaldırılması büyük önem taşır.

Google’da Görünen Sahte Yetkili Servisler Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir markanın logo ve isminin, o markaya dahil olmayan ve yetki belgesi bulunmayan yetkili servisler tarafından kullanılması en temelde ahlaki bir sorun teşkil eder. Bu durum ahlaki sorunların ötesinde bir suçtur. Söz konusu gelişmeler bir telif hakkı ihlali yaratacağı için, markaların sahte yetkili servisler hakkında cezai işlemler ile sonuçlanabilecek bir hukuki süreç başlatması mümkündür. Bir diğer yandan söz konusu hukuki sürecin marka itibarına zarar verebileceği düşünülürse, hukuki süreç başlatmadan önce sahte yetkili servislerle iletişime geçerek mevcut faaliyetlerin sonlandırılması talep edilebilir. Nitekim bir hukuki süreç başlatıldığının ilanı da söz konusu sahte yetkili servislerin mevcut faaliyetlerini sonlandırması için etkili ve caydırıcı bir yöntem olacaktır.

Eğer bir hukuki süreç başlatılacaksa, bu alanda hizmet veren bir avukattan yardım alınabilir. Fakat bir diğer yandan online algı ve itibar yönetimi gibi konularda hizmet veren ajansların bünyesinde, özel olarak bu alanda çalışan profesyonel avukatların bulunduğunu da unutmamak gerekir. Dolayısıyla bu gibi ajanslardan hizmet almanın, bu alanda en etkili yöntemlerden biri olduğu da rahatlıkla söylenebilir. Eğer siz de marka logonuzu ve isminizi kullanan sahte yetkili servislerin arama sonuçlarından kaldırılmasını isterseniz, Distile sizin için hızlı ve etkili sonuçlar sunar. Detaylı bilgi almak ve hemen şimdi bir görüşme planlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir