Google’da ismim yazıldığında çıkan haberleri nasıl silerim

Google’da ismim yazıldığında çıkan haberleri nasıl silerim

Google’da ismim yazıldığında çıkan haberleri nasıl silerim?

Google arama motoru ile aradığımız kelimelere karşılık gelen URL adreslerine rahatça ulaşabiliyoruz. İnternet dünyasında daha kolay dolaşmamızı sağlayan ve başta haber siteleri olmak üzere milyonlarca internet adresini karşımıza çıkaran bu özellik bazen olumsuz içeriklere de rastlamamıza neden oluyor. Bu durum maalesef ki günümüzde birçok şahsın, marka veya kurumun ortak sorunlarından biri haline geldi. İnternet haberciliği diğer yazılı ve görsel habercilik kaynaklarına göre daha hızlı ve daha çok bilginin dolaştığı bir ortam olduğu için doğru veya yanlış içeriklerin bulunma ihtimali çok daha fazla oluyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Hakkınızdaki haberler gerçek birer haber niteliği taşıyor mu yoksa hepsi birer dedikodudan mı ibaret?

Geçmişte kalması gereken bilgiler sizi rahatsız edecek şekilde gün yüzüne mi çıkarılmaya çalışılıyor?

İsminizle ilgili yapılan aramalar sizi toplum veya hedef kitleniz karşısında küçük mü düşürüyor?

Telif haklarınızı ihlal eden haberlerle nasıl mücadele edeceğinizi bilmiyor musunuz?

Sizden izinsiz yayınlanan görüntüleriniz aramalarda karşınıza mı çıkıyor?

Arama motorlarında ve internet sitelerinde isminizi hedef alan paylaşımlar mı var?

Yukarıdaki sorular ve benzerlerine çözüm üretmek için arama motorları ve itibarınız arasında bir denge kurulması gerekiyor. İnternet kullanıcılarına kolaylık sağlayan arama motorlarının itibarınızı zedeleyecek bir hale dönüşmemesi için derhal önlem almalı ve hukuki yollardan hakkınızı savunmalısınız. Özellikle günümüz internet kullanıcılarının çok tercih ettiği Google arama motoru, olumsuz durumlarda mercek altında alınması gereken mecralardan biri. Peki, Google’dan haberleri silmek mümkün mü?

Google’da ismim yazıldığında çıkan haberleri nasıl silerim

Google arama motorunun ilkeleri gereği zararlı pek çok içeriğin kaldırılması mümkün. Bunun için şirketin içerik kaldırma politikasına uygun bir başvuruda bulunmanız gerekiyor. Ancak hakkınızda yapılan haberlerin mutlaka kaldırılması gibi bir durum söz konusu değil. Bunun için bazı ekstra çalışmalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bununla birlikte Google arama motoru içeriklerin kaldırılacağı tek alan değil. Nihayetinde bu platform arama kelimelerine uygun URL adreslerini sıralıyor. Bunun için o internet sitelerinden olumsuz içeriklerin kaldırılması için girişimlerde bulunmak gerekiyor.

İnternetteki gözünüz ve kulağınız olan Distile Danışmanlık, 2010 yılından bu yana internetten ve Google’dan haber kaldırma çalışmaları yapıyor. İhtiyaç duyduğunuzda ekibimizden bilgi alarak internetten haber kaldırma prosedürleri hakkında rahatlıkla bilgi alabilirsiniz. Sizi rahatsız eden ve itibarınıza leke süren tüm içeriklerle ilgili teknik ve hukuki çalışmaları, bir gizlilik çerçevesi içinde devreye sokmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

+90 850 885 10 12

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir