www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Google'da ismimin çıkmasını istemiyorum | Distile

Google’da ismimin çıkmasını istemiyorum

Google’da ismimin çıkmasını istemiyorum

Dünyanın en sık kullanılan arama motoru Google, kolay kullanımı ve zengin içeriği ile internet kullanıcılarına geniş bir dünyanın kapılarını aralıyor. Google arama motoru milyonlarca içeriği saniyeler içerisinde sıralayan bir platform olarak gerekli, gereksiz birçok bilgiyi aynı anda dizinine ekleyerek, kullanıcıların saniyeler içerisinde bu verilere ulaşmasını sağlıyor.

Durum böyle olunca, kişisel bu arama motoru bazen, haklarımızı ihlal eden, karalayan veya itibarımıza gölge düşüren birçok içeriğe de geçit verebiliyor. Birçok kullanıcı, kendi isteği dışında yer alan içerikler karşısında ne yapması gerektiğini bilmiyor. Google’dan isim kaldırmak, görsel silmek, video kaldırmak veya haberleri temizlemek için neler yapılacağı ile ilgili bilinmesi gereken temel noktaları ele alalım.

 

 

Google arama dizininde yer alan, doğrudan şahsımızla ilgili olabilen veya markamızı ya da sevdiklerimizi karalayan içerikler, bazen biz fark etmeden kendi elimizle veya farklı kullanıcılar tarafından çeşitli siteler üzerinden yayınlanabiliyor. Bununla birlikte, Google aramalarında, çeşitli reklam veya arama sonuçlarında bu tür kişisel içeriklere rastlanabiliyor. Google Destek bölümü bu bahsi geçen içerikleri için, kullanıcılarına bir başvuru imkanı tanıyor. Farklı internet sitelerinde yer alan kişisel verileri veya ismi Google’dan kaldırmak için bu internet siteler ile yasal ve teknik yollarla irtibata geçmek gerekiyor.

Google arama motorundan isim kaldırmak veya benzeri içerikleri silebilmek ve çeşitli internet sitelerinden isim gibi içerikleri temizlemek pek kolay bir süreç değil. Bunun için yasal ve teknik konular konusunda atılacak doğru adımları takip etmek gerekiyor. İçerik kaldırma dilekçesi ile internetten isim kaldırmak, asılsız haber veya görüntü kaldırmak için başvuruda bulunmak mümkün. Bilişim suçları ile mücadelede son yıllarda atılan adımlar, kişilik haklarını koruma konusunda büyük avantaj sağlıyor. Fakat, Google gibi, birçok yurtdışı kaynaklı internet sitesi için yapılan girişimler sonuç alınamadığında, profesyonel bir destek almak gerekiyor.

Ülkemiz ve dünya üzerinde bulunan arama motorlarından isim silmek veya farklı içerikleri kaldırmak için çalışmalar yapan Distile ekibi, doğru adımları atma konusunda 7-24, güvenli bir hizmet sunuyor. Teknik takip ve yasal sürecin devreye sokulmasında hemen harekete geçen Distile Online ekibi ile internette görülmesini istemediğiniz tüm içeriklere kolayca müdahale edebilirsiniz.

İletişim: +90 850 885 120 12

 Bir Cevap Yazın