Google’dan Bilgi Kaldırma

Google'dan Bilgi Kaldırma

GOOGLE’DAN BİLGİ KALDIRMA

Google’dan Bilgi Kaldırma Nedir?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Günümüzde bilginin ne kadar çabuk üretildiği ve yayıldığı kolayca görülebilmektedir. Bu sebeple günümüzün vazgeçilmezlerinden birisi de bilgiye ulaşmada araç olarak kullanılan arama motorlarıdır. Google arama motoru da bunlardan birisidir. Ancak bazen gizlilik ve güvenlik açısından uygun olmayan ve içerik sahibine rahatsızlık veren bilgilerle karşılaşılabilmektedir. Böyle durumlarda bir takım yöntemlerle bu bilgilerin ortadan kaldırılmasına Google’dan bilgi kaldırma adı verilmektedir.

google

Hangi Bilgiler Kaldırılabilirdir?

İstenilen her bilgi elbette Google’dan kaldırılamamaktadır. Bunlar doğum tarihi, adresler ve telefon numaraları gibi bilgilerdir. Bu bilgilerin kaldırılamama sebebi ise bilgi sahibinin başına ciddi işler açmayacak olmasıdır. Fakat bazen öyle bilgiler bulunur ki kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde tüm hayatınızı alt üst edebilir. Bu riskli bilgiler elbette kaldırılır fakat Google’ın içerik kaldırma politikasına uygun olmalıdır. Kişisel ve risk taşıyan bilgilerin kaldırmaya uygun olup olmadığına karar vermek için Google bazı sorulara yanıt arar ve cevaplara göre karar verir. Herkese açık olduğundan ve resmi devlet web sitelerinde kolaylıkla bulunabilen bilgiler genelde kaldırılmamaktadır. Kaldırılan bilgiler ise aşağıda verilmiştir;

  • Banka hesap numaraları,
  • Kredi kartı numaraları,
  • İmzaların görselleri,
  • Sizin onayınız olmadan yüklenen veya paylaşılan çıplak veya müstehcen resimlerdir.

googledan-bilgi-kaldirmaBilgi Google’dan Nasıl Kaldırılır?

Google’dan bilgi kaldırma içeriğin tamamen web’den kaldırıldığı anlamına gelmemektedir. Kaldırılmasını istediğiniz bilgileriniz varsa önce mutlaka ne yapmak istediğinizden emin olmalısınız. İçeriğin Google aramalarından mı kaldırılmasını istiyorsunuz yoksa web’den tamamen mi yok olmasını istiyorsunuz? Öncelikle bu soruyu yanıtlamanız ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer içeriğinizin Google arama sonuçlarından kaldırılmasını istiyorsanız Google’a istekte bulunabilirsiniz. Eğer web’den kaldırmak istiyorsanız web sitesi sahibinden bu içeriğin kaldırılmasını istemeniz gerekmektedir. Firmamız sizin online itibarınız için profesyonel ekibiyle birlikte hizmet vermektedir. Eğer online itibarınızı önemsiyorsanız, internette içerik kaldırmayla ilgili firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir