www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Google'dan haber sildirme çalışmaları | Distile

Google’dan haber sildirme çalışmaları

Google’dan haber sildirme çalışmaları

İnternet kullanıcıları olarak büyük çoğunluğumuzun arama aracı olarak kullandığı Google arama motoru, dünyada da büyük kullanıcı oranına sahip. Birçok internet sitesine ve içeriğine bu tür arama motorlarını kullanarak ulaşmayı tercih ediyoruz. İnternette yer alan her türlü içeriğin sıralanabildiği Google’da bazen istenmeyen içeriklerin yer alabileceğini biliyoruz. Bazı kullanıcıları mağdur eden bu tür içeriklerin büyük kısmını haberler oluşturuyor. Rahatsız edici, küçük düşürücü veya karalayıcı haberleri Google’dan kaldırmak isteyen kullanıcılar, ne yapmaları gerektiği konusunda sıkıntılar yaşayabiliyorlar.

Google’dan haber sildirmek isteyenlerin bilmesi gereken temel konu, Google gibi arama motorlarının haberi barındıran tek araç olmadığıdır. Arama motorları haberleri, resimleri, fotoğrafları, müzikleri veya çeşitli dosyaları sınıflandıran ve karşımıza çıkaran bir araçtır. Web sitelerini izleyen ve topladığı arşiv dosyalarını karşımıza çıkaran arama motorlarından haber kaldırmak isterken, kaldırmak istediğimiz haberlerin yer aldığı sitelerle ilgili çalışma yapmak gerekebilir. Google’da istenmeyen haberleri silmenin tek adımlık bir işlem olmadığını bilmemiz gerek. Yine de, birçok içeriğin kaldırılması için Google hizmetlere başvuruda bulunabiliriz. Bununla birlikte, haberlerin bulunduğu sitelerden haberleri kaldırmak için yasal çalışmalar yapabiliriz.

Aramalarda çıkan haberleri kaldırma konusunda Google arama motorunun koyduğu kurallara göre karar verildiğini biliyoruz. Her birey, aramalarda çıkan sonuçların kaldırılması konusunda başvuruda bulunabilir ve bu başvurular kişiye ve toplumun haber alma haklarına göre değerlendirilir. Google arama motorunda kötü niyetli haberlerin kaldırılmasıyla birlikte; kimlik bilgisi, banka hesap numarası gibi, dolandırıcılık suçuna alet edilecek konulara öncelik verilmektedir. Haberlerinizin arama motorlarından kaldırılması ve internet sitelerindeki haberleri yasaklama konularında çabalarınız karşılıksız kalıyorsa, deneyimli ekibimizden yardım talep edebilirsiniz.

 

 

İnternetten içerik kaldırma konusunda 2010 yılında başlattığımız çalışmalar, günümüze kadar binlerce internet kullanıcısı, şirket ve markanın itibarını korunmasını sağladı. Profesyonel bir şekilde, internetten haber kaldırma çalışması yapan ekibimiz sizlerin yasal haklarınızı koruma görevini üstleniyor. Aynı zamanda 7-24 teknik takip yapan Distile Danışmanlık, hem Google haberlerini silmede, hem de internet sitelerinden haber silmede hızlı adımlar atıyor.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

 

 

 

 

 Bir Cevap Yazın