Google’dan Haberler Nasıl Kaldırılır?

Google’dan Haberler Nasıl Kaldırılır?

Hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran ve pek çok avantajı beraberinde getiren i̇nternetin zaman zaman problem yaratması da mümkün. Nitekim sizin ya da markanız hakkında çıkmış olan bir asılsız haber hem sizin hem de markanızın zarar görmesi anlamına gelebilir. Dolayısıyla söz konusu haberlerin muhtemel kötü sonuçlarından korunmak için önlem almak gerekir. Peki Google’daki haberleri kaldırmak mümkün mü ve bunun için nasıl bir çalışma yürütülmesi gerekiyor?

Google Arama Sonuçlarındaki Haberleri Kaldırmak Mümkün Mü?

Kişisel bilgilerinizi içeren, markanıza ya da şahsınıza zarar veren i̇nternet üzerinden kalıcı olarak kaldırılması gereken haberlerden kurtulmak için uygulayabileceğiniz belli başlı yöntemler var. Genellikle ilk olarak başvurulan yöntem Google ile iletişime geçerek bu haberlerin kaldırılmasını talep etmek ve bir içerik kaldırma dilekçesi oluşturmak. Fakat yöntem birkaç farklı nedenle sonuç vermeyebilir:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Google içerik kaldırma talebinizi haklı bulmayabilir ve reddedebilir,
  • Talebiniz haklı bulunsa dahi onay ve içerik kaldırma süreci aylar sürebilir, bu da arada geçen sürede hem sizin hem de markanızın itibar kaybetmesi anlamına gelir,
  • Google talebinizi kabul edip arama sonuçlarından içeriğinizi kaldırsa bile, bu içeriğin asıl kaynağında kalmaya devam eder ve söz konusu kaynağa giren kişiler bu haberi görüntüleyebilir.

Başvurabileceğiniz bir diğer yöntem haber siteleri ya da haberin yayınlandığı sitelerin yöneticileri iletişime geçerek içerik kaldırma talebinde bulunmaktır. Fakat haber sitelerinin yöneticilerine ulaşmak her zaman mümkün olmaz. Nitekim marka sahipleri de bu süreçte hukuki bir süreç başlatma yoluna gider. Hukuki süreç de tıpkı Youtube’dan içerik kaldırma talebinde olduğu gibi oldukça uzun sürer. Aynı zamanda söz konusu hukuki sürecin marka itibarına zarar vermesi de mümkündür. Her ne kadar geriye başka hiçbir yöntem kalmıyormuş gibi görünse de, aslında başvurabileceğiniz bir yöntem daha var.

Bu alanda uzun yıllardır pek çok marka ve kişi için profesyonel destek sağlamış olan Distile, Google’dan kaldırmak istediğiniz içerikleri yalnızca arama motorlarından kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda kaynaklarında da kalıcı olarak siler. Eğer siz de Distile’nin alanında uzman ekipleri ile bir görüşme planlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Google’daki Haberleri Silmek Neden Önemli?

İnternet üzerinde yer alan bir olumsuz haber hem sizi hem de işinizi alt üst edebilir ve bu yüzden de online itibar ve algı yönetimi çalışmalarını önemsemek gerekir. Sosyal medyanın gücünün artması ile olumsuz bir haberin kısa süre içinde yayılması ve hakkınızdaki algının kısa süre içerisinde tersine dönmesi mümkündür. Bu yüzden söz konusu haberlerin düzenli olarak takibinin yapılması ve hem arama sonuçlarından hem de kaynaklarından kaldırılması gerekir. Bu durum olumlu içeriklerin arama motorlarında üst sıralara yerleştirilmesi ile desteklendiğinde kaybedilen itibarın yeniden kazanılmasına yardımcı olur. 

Distile İle Asılsız Haberlerden Kurtulun!

Google ile iletişime geçip bir içerik kaldırma dilekçesi oluşturarak şikayette bulunmak ya da site sahipleri ile iletişime geçmek size hem zaman kaybettirir hem de olumlu sonuç vereceği kesin değildir. Oysa hem kısa zamanda etkili bir şekilde sonuç alabileceğiniz hem de bu içeriklerin kaynaklarından kaldırılacağı ve bir daha geri gelmeyeceği yönünde garanti sunan bir ajans ile çalışmak da mümkündür. Google’daki haberlerin kaldırılması konusunda garantili bir hizmet sunan Distile, online algı ve itibar yönetimi çalışmalarını titizlikle yürütür. Eğer siz de Distile ile çalışarak Google’daki haberlerden kurtulmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilir ve yüz yüze bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir