Google’dan İstenmeyen İçerikleri Yok Etme

Google’dan İstenmeyen İçerikleri Yok Etme

Google’dan İstenmeyen İçerikleri Yok Etme

İnternet denince ilk aklımıza gelen servis sağlayıcısı Google gelmektedir. İlk olarak 1990 yılında kurma çalışmalarına başlanan ancak şirket olarak 1998 yılında kurulmuş olan Google, bünyesinde 72 bin kişinin çalıştığı dev bir firmadır. Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulan bu şirket dünya üzerinde mobil ve dijital reklam gelirlerinden en çok pay alan şirket konumundadır. 2017 yılı reklam gelirlerinin elli milyar doları bulması tahmin edilen Google firması, ABD’de en çok indirilen 10 mobil uygulamasının beşinin de sahibidir. YouTube, Google Play, Google Maps, Gmail Google Search gibi uygulamaları bulunan Google firması, 2016 Ekim ayında açıklanan istatistiklere göre dünya arama motoru pazarının %90,3’üne sahiptir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

 

İstenmeyen İçerikler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google’da her dakika iki milyon arama yapılmaktadır. 2020’den önce tüm dünyada var olan 129 milyon benzersiz tüm kitapları tarama niyetinde içerik içerir. Bu kadar içerik ve bilginin bulunduğu Google servislerinden kişisel bilgilerinizi ya da içeriklerinizi kaldırmak oldukça zordur. Kişilerin, kendi iradeleriyle paylaştığı ya da kendinden habersiz olarak paylaşılan özel verilerin sadece Google’dan kaldırılması kesinlikle yeterli değildir. Bu tür bilgilerin Google’a bağlı servislerden kaldırılması demek, onların şikâyet edilen ilgili web sitelerinde durması sonucunda hiçbir şey ifade etmeyecek ve diğer arama motorları tarafından hala ulaşılabilecektir.

 Google’dan İstenmeyen İçerikleri Yok Etme

İstenmeyen İçerikleri Kaldırma Yolları

Peki, bu durumda Google’dan istenmeyen içerikleri yok etme adına neler yapılmalıdır. Bu soruya öncelikli olarak verilmesi gereken cevap, internet ortamında ya da sosyal medya platformlarında herhangi bir şey paylaşma ya da sanal ortamda tam olarak tanımadığınız insanlarla iletişim kurmada çok dikkat edilmesi gerektiğidir. Bu duruma çok dikkat edilirse ileride yaşanabilecek problemler önemli ölçüde azalacaktır. Google’dan istenmeyen içerikleri yok etme işlemi için iki türlü uygulama vardır. Birincisi, Google’ın istediğiniz anda aldırılabilecek türden bilgilerin bulunduğu talepler, ikincisi ise Google’ın kaldırmanızı istediği bilgilerin çeşitli prosedürlere bağlı olduğu türden bilgilerden kaynaklı taleplerdir. Bu yöntemlerden birincisi hiçbir yasal gerekçeye gerek kalmadan kişilerin sadece istemesine bağlı olarak kaldırılan bilgilerdir. Bu bilgiler Google’ın içerik kaldırma politikaları sayfalarında belirtilmektedir. İkinci yöntemde ise Google’dan talepte bulunmadan önce içeriklerin bulunduğu Web siteleri ile iletişime geçilmesi ilk yapılması gereken yoldur. İletişime geçtiğiniz web siteleri bilgilerinizi kaldırmıyorsa kesinlikle hukuki yollara başvurmalı ve kazanmanız durumunda Google’a talepte bulunmalısınız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir