Google’dan Resmimi Nasıl Kaldırırım

Google’dan Resmimi Nasıl Kaldırırım

 

İnternetin devasa dünyası içerisinde kolayca gezinti yapmamızı sağlayan arama motorları karşımıza yazılı ve görsel birçok içerik çıkarır. İstatistiklere ve arama oranlarına göre kullanıcılara yazılan kelimelerin karşılığı olan URL adreslerini sunan, en yaygın arama motorlarından biri de Google olarak bilinmektedir. Günümüzde internet kullanan milyonların mobil cihazlarlarından, tablet veya bilgisayarlarından yaptığı aramaları kolaylaştıran Google üzerinde ilgili ilgisiz birçok sonuç görüntülenebilir. Sıralanan bu içerikler içerisinde bir şahsa, kuruma, şirkete, markaya ve hatta topluma zarar veren görseller yer alabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu konuda takipçilerimizden birçok soru alıyor, “Google’dan resmimi silmek istiyorum”, diyen takipçilerimize destek hizmeti veriyoruz. Yaptığımız çalışmaları, resmin içeriğine göre hukuki ve teknik açılardan farklı şekillerde ele alıyoruz. Peki, Google’dan görsel kaldırma nasıl bir süreç? Google’dan hangi resimler siliniyor, hangileri yayınlanmaya devam ediyor? Kısaca bu soruları ele almaya çalışalım.

 

 

Google’dan Resmimi Nasıl KaldırırımGoogle’dan içerik kaldırma politikasına bağlı sunduğu destek hizmeti, dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanıcılarına yardımcı içerikler barındırıyor. Örneğin, bir internet kullanıcısının cinsel içerikli görüntüsü, kimlik bilgisi veya banka hesap bilgileri gibi kritik içerikler internette dolaştığında Google destek bu kullanıcıların bilgilerini genellikle kaldırıyor. Ancak Google şirketi kullanıcıları arama motorlarının sınırı konusunda uyarıyor. Çünkü bir arama motoru yalnızca internet sitelerinde yer alan bilgileri sıralar ve bu içeriğin sitelerdeki varlığından sorumlu olmaz. Bundan dolayı ilgili görseli internetten kaldırmak için farklı girişimlerde bulunmak gerekir.

Google arama motoru yalnızca kendi hizmet politikasına uyan içerikleri engeller. Eğer itibarınıza zarar veren resim Google’ın şartları dışında kalırsa, arama motorlarında varlığını sürdürür. Peki, aramalardan görselleri kaldırma konusunda kesin bir çözüme nasıl ulaşırız? Bunun için hukuki girişimlerde bulunabilir, resminizi barındıran kaynağın engellenmesi için ülkemizdeki yetkili birimlere başvurabilir, gerektiğinde dava açarak tazminata varan süreçleri devreye sokabilirsiniz.

Google’dan resim silme başta olmak üzere, size zarar veren tüm içerikleri kesin ve kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları yapacak Distile ekibimizden yardım alabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada yer alan tüm internet sitelerinden ve tüm arama motorlarından içerik kaldırmak için deneyimli kuruluşumuzdan destek isteyebilirsiniz.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir