Google’dan yazı sildirme

Google’dan yazı sildirme

Google’dan yazı sildirme

İnternet, her kurumun, işletmenin, şirketin, markanın veya haber konusu olabilecek her bireyin hakkında yazı içeriği üretilebildiği bir ortamdır. Haber yazıları, yorumlar, blog paylaşımları veya tweet gibi sosyal medya araçlarında yazılabilecek her türlü içeriği “hakkımızda üretilen yazılar” olarak kabul edebiliriz. Bu durumda karşımıza internetten yazı kaldırma sorunu çıkar. Bu ve benzeri sorular yaşadığımız çağda merak edilen en temel konulardır. İnternet geliştikçe ve kullanıcı sayısı arttıkça, internetten içerik kaldırabilme konusu veya paylaşımların özgürlüğü daha da tartışılır konular olmaya başlayacaktır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

 

İnternette paylaşım özgürlüğü sınırsız mıdır?

İnternette her yazı içeriği sorumsuzca paylaşılabilir mi?

Hakkımızda üretilen haberlerle ilgili ne yapabiliriz?

Başkalarının yazılarını veya kendi yazılarımızı internetten nasıl sileriz?

İnternette olumsuz yorumları silebilir miyiz?

Web sitelerinden yazı silmek mümkün mü?

İnternetten içerik kaldırmak için hangi kuruma başvurulur?

 

İnternet kullanıcıların sorduğu sorular böyle uzayıp gitmektedir. İnternetin sağladığı özgürlüğün tanımını ve sınırlarını doğru belirlemek gerekir. Bununla birlikte, rahatsız olduğumuz bu içeriklerin en kolay ulaşıldığı arama motorları da bu tartışmaların bir parçasıdır. Bundan dolayı, ülkemizde ve dünyada popüler hale gelmiş Google üzerinden yazı kaldırma konusunu gündemimize alacak, bu doğrultuda internetten yazı sildirme konusunu biraz detaylandırmaya çalışacağız.

 

 

 

020

Google’dan İçerik Silme

Google arama motoru, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kuruluş olan Google şirketine ait bir arama yazılımıdır. Tüm internet sitelerinde olduğu gibi, bu arama motoru için de bulunduğu ülke veya eyaletin yasaları geçerlidir. Böyle olması Google’dan yazı kaldırma talebi ve sonuçlarını bir parça etkilemektedir. Yine de Google bazı haber alma özgürlüğü dışındaki birçok içeriği kaldırmak için destek hizmeti sunar. Google destek üzerinden form doldurarak kişisel bilgileri, banka hesap numaraları içeren yayınları veya müstehcen içerikler gibi itibarımıza gölge düşüren paylaşımları kaldırabilirsiniz. Ancak her talebin geçerli kabul edilemeyeceğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da Google arama motorunun internet sitelerindeki bilgileri sıraladığıdır. Yani, arama motorundan yazı kaldırmak, yazının geçtiği web sitesinden yazıyı kaldırmak anlamına gelmemektedir.

 

Ne Yapmalı?

Google’dan yazı silmek veya internetten içerik silmek konusunda istediğiniz sonuçları alamıyorsanız uzman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz. Distile Danışmanlık, prestijinize zarar veren, maddi veya manevi zarar etmenize sebep olan her türlü yazıyı internetten ve arama sonuçlarından kaldıracaktır.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir