Haber Ajanslarında Haber Yaptırmak

Haber Ajanslarında Haber Yaptırmak

Eğer internette sık araştırma yapan biriyseniz, muhtemelen arama sonuçlarında listelenen pek çok sonucun haber sitelerine ait olduğunu fark etmişsinizdir. İster herhangi biri hakkında bilgi almak, ister herhangi bir markanın ürün ve hizmet kalitesi hakkında fikir sahibi olmak, isterseniz de gündemde yaşananları takip etmek istediğinizde, arama motorları size ilk sıralarda dijital haber ajanslarını getirir. Yalnızca buna bakarak bile, haber ajanslarında haber yaptırarak ne kadar büyük bir kitleye ulaşabileceğinizi tahmin edebilirsiniz. Peki haber ajanslarında haber yaptırmak için ne yapmak gerekiyor?

Haber Ajanslarında Haber Yaptırmak Nasıl Bir Katkı Sağlar?

Artık her şey olduğu gibi haber alma alışkanlıklarımızda i̇nternet ortamı üzerinden gerçekleşiyor. Yani artık özellikle yeni nesil herhangi bir habere ya da bilgiye ulaşmak istediğinde basılı haber kaynaklarına değil, dijital haber kaynaklarına yöneliyor. Nitekim herhangi bir marka ya da şahıs hakkında bir araştırma yaptığınızda, ilk listelenen sonuçların genellikle haber sitelerine ait olduğunu görüyoruz. Yani söz konusu haber sitelerinde yayınlanan haberlerin şahıslar ya da markalar üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani eğer bu kaynaklarda herhangi bir olumsuz haber çıkarsa, bu haberin sosyal medya platformlarına sıçraması ve kısa sürede infial yaratması mümkün. Elbette bu durumu yalnızca olumsuz haberler üzerinden değerlendirmek mümkün değil. Bu haber sitelerinde çıkan olumlu bir haber, markanızın itibarını artırarak mevcut büyüme hedeflerine çok daha kısa sürede ulaşılmasına da yardımcı olabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sonuç olarak haber ajanslarında haber yaptırmak bir PR ya da reklam çalışması olarak da değerlendirilebilir. Böylelikle hem dijital ortamdaki varlığınızı perçinlemiş olur hem de insanların şahsınıza ya da markanıza duyduğu güvenin maksimum seviyeye gelmesini sağlamış olursunuz.

Haber Ajanslarında Nasıl Haber Yaptırılır?

Pek çok ünlü markanın bu haber siteleri üzerinden haber yaptırmak ya da benzeri reklam çalışmalarına çok büyük bütçeler ayırdığını biliyoruz. Böyle bir bütçe ayrılmasının en temel nedeni olarak da, ayrılan bu bütçenin geri dönüşünün çok daha fazla olması olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer yandan günümüzde i̇nternet üzerinden yayın yapmakta olan çok sayıda haber ajansı bulunuyor. Bu ajansların yalnızca bir tanesinde haber yaptırmak size çok etkili sonuçlar vermeyebilir. Fakat bunların her biri ile iletişime geçerek hepsinden ayrı bir haber yapmasını istemek de çok fazla vakit alacaktır. Bu yüzden haber ajanslarında haber yaptırmak için başvurabileceğiniz en etkili yöntem profesyonel ekiplerden yardım almaktır.

Distile, piyasada mevcut bulunan 3000’e yakın haber ajansından 1400’ü ile çalışmalar yapar. Bu çalışmalar sonucunda arama sonuçlarında listelenen haberler ile markanız ya da şahsınız hakkında pozitif bir algı yaratılması amaçlanır. Hedef kitleniz ve stratejileriniz belirlendikten sonra gerekli görülen içerikler üretilerek bu içeriklerin haber ajanslarında yayınlanması sağlanır. Söz konusu çalışmalar hakkında düzenli olarak hazırlanan raporlar ve alınan geri dönüşler sizler ile anlık olarak paylaşılır. Distile, haber ajanslarında haber yaptırılmasının yanı sıra, 18 milyonun üzerindeki sosyal medya kitlesi ile tüm sosyal medya platformlarında trend ve gündem oluşturma çalışmaları da gerçekleştirir. Böylelikle mevcut haberlerin çok daha geniş bir kitleye ulaşması sağlanır. 

Eğer siz de haber ajanslarında haber yaptırmak ya da i̇nternet üzerinde bulunan olumsuz haberleri etkili bir şekilde yönetmek isterseniz, Distile 2010 yılından bu yana kazanmış olduğu tecrübe ve yetenekleri sizlerle paylaşmak için hazır bekliyor. Hizmet detayları hakkında bilgi almak ya da hemen yüzyüze bir görüşme gerçekleştirmek isterseniz, şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir