www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Haber sitelerinde adım geçiyor! | Distile

Haber sitelerinde adım geçiyor!

Haber sitelerinde adım geçiyor!

Sanal dünyanın gelişmesi ile birlikte, ortaya çıkan sorunların başında internetten haber kaldırma gelir. Ülkemizden ve dünyadan gelen haberlere çok hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan internet, aynı zamanda başımızı ağrıtacak, olumsuz içeriklerin yer aldığı bir ortama dönüşebilir. Kişisel veya kurumsal haberlerimiz dakikalar içinde internet siteleri içinde yer bulmaya başlayabilir. Bu nedenle, “haber sitelerinde adım geçiyor“, diyen internet kullanıcıları için, konuyu daha iyi anlamak ve çözümlerden bahsetme amacıyla, bu yazıyı kaleme almaya karar verdik. İnternetten içerik kaldırma konusunda atacağımız adımları sizinle paylaşacak, kusursuz bir internet kullanımı konusunda çalışmalar yapan, Distile Danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olacağız. Müşterilerimizden bize gelen soruları özetleyerek, o sorulara yanıtlar vermeye çalışacağız.

İnternette haberlerim nasıl yayılıyor?

İnternette yer alan haber sitelerinde yer alan içerikler, diğer farklı internet siteleri tarafından kopyalanmaktadır. Dolayısıyla, firmanız, markanız  veya şahsınız hakkında çıkan haberler kısa zaman içerisinde başka sitelerde yer alabilir. İnternet sitelerindeki haberleri kaldırmak için, haberinizin kaynakları ve kopyalayan internet siteleri ile irtibata geçilmelidir. Haberlerinizi yayınlayan siteler, sizinle ilgili bu haberleri kaldırmadığı takdirde, deneyimli ekibimiz internetten haber silme ile ilgili teknik ve hukuki çalışmaları devreye sokacaktır.

 

Haberlerim arama sonuçlarında çıkıyor, ne yapmalıyım?

Sizinle veya kuruluşunuzla ilgili karalayıcı, itibarınıza gölge düşürücü haberleri kaldırmak için hukuki işlemleri denemeniz gerekir. Birçok kullanıcımız bu konuda sıkıntı çekmektedir. Sizinle alakalı haberler kimi internet sitelerinden kaldırılsa bile, arama sonuçlarında yer bulmaya devam edebilir, içerikler halen farklı sitelerde yayınlanabilir Aramalardan haber kaldırma için, yurtdışındaki merkezlerle irtibata geçilmeli ve teknik bir çalışma başlatılmalıdır. Bunun için Distile Danışmanlık ekibinden yardım alabilirsiniz. Ekibimiz, Google’dan haber kaldırma, Yandex’ten haber kaldırma gibi, çeşitli arama motorlarında yer alan bilgileri kaldırma konusunda size destek olacaktır.

İnternetten resimlerimi silebilir miyim?

Hakkınızdaki olumsuz haberleri internetten kaldırabildiğiniz gibi, resimleri, fotoğrafları internetten kaldırma desteği alabilirsiniz.

 

İnternetten videolarımı nasıl silerim?

Sizin yayınladığınız veya başkaları tarafından yüklenen videoları internetten kaldırmak için teknik ekibimiz size yardımcı olacaktır.

 

İnternet dünyasında yer alan ve itibarınıza gölge düşüren tüm içerikleri için, Distile Danışmanlık ekibinden yardım isteyebilirsiniz. Hakkınıdaki olumsuz içerikleri kaldırmak, internette daha güçlü bir şekilde yer almanızı sağlayacaktır.

İrtibat İçin:

 +90 850 885 1012

 Bir Cevap Yazın