Haber Sitelerinde Haber Yaptırmak Mümkün Mü?

Haber Sitelerinde Haber Yaptırmak Mümkün Mü?

Dijital dönüşüm süreçlerinin her alana sirayet ettiği bu çağda, haber siteleri ve dijital medya platformları haber almak için ilk başvurulan kaynak haline geldi. Haber sitelerinde yapılan haberler hem arama motorlarının sonuçları hem de sosyal medya platformları aracılığıyla kısa süre içinde yayılıp çok büyük bir kitleye ulaşabiliyor. Söz konusu durumun reklam ve imaj yönetimi gibi konulara katkı sağlayabileceğinin anlaşılması da çok uzun sürmedi. Peki şahsınız ya da işletmeniz adına haber sitelerinde haber yaptırabilmeniz mümkün mü? 

Haber Sitelerinde Haber Yaptırmak Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Günümüzde pek çok basın ve medya kuruluşu, gazete ve dergi, yayınlarını dijital ortama taşımış durumda. Yani artık herhangi bir konuda bilgi ya da haber alınmak istendiğinde ilk başvurulan kaynak basılı haber kaynakları değil, dijital olarak yayın yapan haber siteleri. Siz de arama motorlarında herhangi bir konu hakkında arama yaptığınızda, ilk listelenen sonuçların haber sitelerine ait olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla arama sonuçlarında üst sıralarda listelenen bu haber sitelerinde yayınlanmış olan bir haber, kısa süre içerisinde çok büyük bir kitle tarafından görülebilir hale gelir. Peki bu durumun size ya da işletmenize ne gibi faydaları olabilir? 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Eğer henüz açtığınız bir işletme sahibiyseniz, bu işletmeye dair haber sitelerinde bir haber yaptırmak, büyük bir kitlenin kısa sürede işletmenizden haberdar olmasını sağlar. Yani aslında bu bir anlamda reklam ve pazarlama faaliyetidir. Aynı zamanda söz konusu haberler algı yönetimi konusunda da yararınıza olur. Eğer i̇nternet ortamında sizinle ya da işletmenizle ilgili negatif bir algı bulunuyorsa, bu algının ortadan kaldırılması ve imajınızın düzeltilmesi, haber sitelerine yaptırılan bu haberler ile mümkün hale gelir. Ayrıca yalnızca haberlerin yaptırılması değil, aynı zamanda arama motorlarının, sosyal medya hesaplarının ve haber sitelerinin takibinin düzenli olarak yapılması, imja koruma faaliyetlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekir.

Haber Sitelerinde Nasıl Haber Yaptırılır?

Tüm dünyanın ve tüm sektörlerin dijitalleştiği bir dönemde, varlığınızı dijital ortama taşımadığınız sürece hem sesinizi duyurmanız hem de bir marka olarak büyüyüp gelişmeniz çok daha zor olur. Bu nokta dijital medya faaliyetleri de büyük önem taşır. Nitekim bugün adını duyurmuş olan pek çok ünlü marka ve işletmenin reklam ve dijital medya faaliyetlerine çok ciddi bütçeler ayırdığını biliyoruz. Bu kadar büyük bütçeler ayrılıyor olmasının temel nedeni de elbette bunun geri dönüşünün misliyle olmasıdır. Bu durumu aslında sizin ya da markanızın imajını olumlu yönde etkileyecek bir PR çalışması olarak da düşünebilirsiniz. Peki haber sitelerinde haber yaptırmak için ne yapmak gerekiyor?

Bir haber sitesinde haber yaptırmak için öncelikle doğru ilişkileri kurmanız gerekiyor. İsterseniz yerel, isterseniz de ulusal haber kanalları ile iletişime geçerek şahsınız ya da markanız hakkında haber yapılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat hem ilişkileri geliştirmek hem de kısa süre içerisinde çok fazla haber sitesine ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Dolayısıyla halihazırda mevcut ilişkileri bulunan ve haber yaptırma konusunda size destek olabilecek profesyonel ekiplerle iletişim kurmak en doğru hamle olacaktır.

Eğer siz de marka değerinizi katlamak ve dijital ortamdaki imajınızı pozitif hale getirmek isterseniz, online basın ve medya ilişkilerini güçlendirmeniz gerekir. Nitekim haber sitelerine haber yaptırmak da bu ilişkilerin en temel parçalarından biridir. İşte Distile de sizler için online basın ve medya ilişkilerini yöneterek yayınlanmasını istediğiniz haberlerin haber sitelerinde yayınlanmasını sağlar. Siz de hemen şimdi bizimle iletişime geçerek markanızı büyütmeye başlayabilir, hizmet detayları hakkında bilgi almak bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir