Haber Sitelerinden Haber Kaldırma Hizmeti

Haber Sitelerinden Haber Kaldırma Hizmeti

Günümüzde yaşanan tüm gelişmeleri takip etmek ve herhangi bir konu hakkında bilgi edinmek için ilk başvurduğumuz kaynak i̇nternet. Nitekim basılı olarak yayın yapan pek çok gazete ve dergi yayınlarını dijital ortama taşımış durumda. Öyle ki uzun yıllardan bu yana yayın yapan geleneksel haber kaynaklarının tamamı şu an aynı zamanda en popüler haber siteleri durumunda. Fakat bu haber sitelerinde yer alan haberler bazen şahıslar ya da markalar açısından can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. İşte böyle durumlarda bu haberlerin haber sitelerinden kaldırılması için bir çalışma yürütülebilir.

Haber Sitelerinden Haber Kaldırmak Neden Önemli?

Google, Yandex ya da Bing gibi arama motorlarında herhangi bir konu hakkında araştırma yaptığınız zaman, genellikle ilk olarak haber siteleri listelenir. Araştırma yaptığınız konu güncel olaylar, bir insanın hayatı ya da herhangi bir şeyi nasıl yapabileceğiniz olabilir. Hemen hemen tüm haber siteleri kullanıcıları kendilerine çekmek için bu gibi bilgileri içeren haberleri kendi web sitelerinde arşivler. Hemen hemen tüm haber siteleri çok fazla trafik aldığı için, arama motorlarında da en üst sıralarda listelenir. Yani bu haber sitelerinde sizin ya da şahsınız hakkında bir haber yayınlandığı zaman, söz konusu haberin çok geniş bir kitle tarafından görülmesi muhtemeldir. Bu da hem sizden hem de işinizden çok sayıda insanın kısa süre içerisinde haberdar olmasını sağlar. Elbette bu işin iyi tarafı. Bu durumun bir de kötü tarafı bulunuyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Diyelim ki size ait bir marka hakkında yanlış bir algı oluştu ve bu markanın itibarını zedeleyecek bir haber bu haber sitelerinden birinde kendisine yer buldu. İşte böyle bir durumda, yukarıdaki durumun tersi olarak çok kısa süre içerisinde itibarınız zarar görebilir. Bu haber markanızla ilgili değil, doğrudan sizinle de ilgili olabilir. Bu tarz bir gelişmelerin şahıslara ve markalara bir daha geri döndürülemeyecek zararlar vermesi muhtemeldir. Örneğin şahıslar toplumsal olarak dışlanarak kendilerini asla olmak istemedikleri bir durumda bulabilir. Bir diğer yandan markalar da kendilerini iflasla sonuçlanabilecek korkutucu bir sürecin içinde görebilir. Bu tarz haberler bir yanlış anlaşılma sonucu ya da istenmeden yapılmış bir hata sonucu ortaya çıkmış olabilir. İşte bu durumun şahıslara ve markalara zarar vermesinin önüne geçmek için de haber sitelerinde yapılmış olan bu olumsuz haberlerin i̇nternet ortamından kaldırılması gerekir.

Haber Sitelerinden Nasıl Haber Kaldırılır?

Haber sitelerindeki haberleri kaldırmak için doğruda söz konusu siteler ile iletişime geçmek mümkün olsa da, bu çoğu zaman çok fazla emek isteyen bir süreçtir. Ayrıca bir haber sitesinde paylaşılmış olan bir haber, yüzlerde başka siteye de sıçramış olabilir. Bir diğer yandan eğer bu haber sosyal medya platformlarına da yayılırsa, burada önü alınamaz bir durum oluşur ve çok daha geniş kapsamlı bir çalışma yürütmek gerekir. Söz konusu haberlerin i̇nternet ortamından kaldırılmasının yanı sıra, sosyal medya platformlarında da bir gündem oluşturma ve online algı yönetimi çalışmaları yapılması gerekir. Böylelikle oluşan negatif algının pozitif bir hale gelmesi sağlanabilir.

Hem olumsuz haberlerin haber sitelerinden kaldırılması hem de online algı yönetimi çalışmaları kapsamında profesyonel destek almak, oluşan sorunu hızlı ve etkili bir şekilde çözmek açısından önemlidir.  Bu alanda profesyonel destek sağlayan Distile bir yandan olumsuz haberlerin kaldırılmasını sağlayıp olumsuz haber takibi yaparken, bir yandan da sosyal medyada yürüttüğü gündem oluşturma çalışmaları ile sizi oluşan durumun nagetif etkilerinden korur. Siz de bu alanda profesyonel destek almak ve şimdi bir yüzyüze görüşme planlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir