Hileli Hesap Açma Ve Cezası

Hileli Hesap Açma Ve Cezası

Hileli Hesap Açma Ve Cezası

Her geçen gün internet üzerinden sosyalleşme arzusu büyümektedir. Ancak bu durum bazı problemleri de yanı sıra getirmektedir. Son zamanlarda en sık yaşanan olaylar arasında sosyal paylaşım siteleri veya eposta hesaplarında oluşturulan sahte hesap adresleri yer alıyor. Bilmediğiniz biri sizin adınıza bir hesap açmış veya resimlerinizi eklemiş olabilir ya da şirketiniz adına aynı durum söz konusu haline gelebilir. Bazen de mizah yeteneği yüksek ya da sizi çekemeyen bir arkadaşınız adınıza grup açarak özel hayatınızı ifşa edebilir, kişiliğinizi rencide eden bu durumlarla kurumsal veya özel olarak başa çıkabilmenin için profesyonellerden destek almanız kaçınılmaz olacaktır.

Hileli Hesap Açma Ve Cezası İşte bu noktada sizlere yasal olarak hizmet veren distile ekibi profesyonel çalışmalarını sürdürüyor. Yasal düzenlemelere uygun bir şekilde sizlere hizmet veren distile ekibi yaşamış olduğunuz mağduriyetleri kısa sürede ortadan kaldırıyor. Hileli hesap açma ve cezası konusunda bilgi toplayarak sizler de yapabileceklerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hukuk sistemimizde bu tür durumların hangi konularda devreye girdiği konusunda da araştırma yaparak Türk ceza kanunda düzenlenen bu suçlara yönelik yaptırımların ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Henüz internet üzerinden sahte profil veya sahte bir hesap oluşturmanın cezası maalesef Türk Ceza Kanunu’nda kabul görmemiş ve bununla ilgili bir uygulama ortaya çıkmamıştır. İnternette sahte profil açmak ya da sahte e-posta adresi üzerinden insanları rahatsız etmek veya rencide etmenin cezai müeyyidesi bulunmamaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Hukiki Süreçte Sahte Hesap Açmanın Yaptırımı

Bir kişi adına açılan profil hesabında o kişi ile ilgili birçok bilgi ve kişinin fotoğrafı e-posta hesabı mesleki bilgisi ve o kişiyi tanımayı arayacak birtakım şahsi bilgiler yer almaktadır. Hileli hesap açma ve cezası hakkında hukuka aykırı kaydedilmiş olduğu takdirde Türk Ceza Kanununun 135. maddesinin 1. bendinde aykırılık teşkil edebilmesi söz konusu olacaktır. Böyle bir durumda hapis cezası verilebilmesi söz konusu haline gelir. Bu profil hesapların ya da grup hesaplarının hukuka aykırı bir şekilde başka kişilere yayılmasını sağlayanlarında Türk Ceza Kanunu 136. maddesi gereğince 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilmeleri mümkün görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir