www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
İçerik Kaldırmada Uluslararası Hukuki Çalışmalar | Distile

İçerik Kaldırmada Uluslararası Hukuki Çalışmalar

İnternet günden güne gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Bu kontrolsüz büyüme ve gelişme kimi zaman haksız itibar kaybını da birlikte getiriyor. Öyle ki gerek kişisel gerekse kurumsal anlamda isteyen istediği nokta da fikrini ifade edebiliyor bu içerikler ne yazık ki başkaları için ciddi anlamda itibar geri kazanma mücadelesine dönüşebiliyor.

Google Unutulma Hakkı ve Link Kaldırma
Google Unutulma Hakkı ve Link Kaldırma

İnternetin en büyük arama motoru olan Google geçtiğimiz senelerde aldığı kararla isteyen kişilerin ya da kurumların kendi isimleri kullanılarak yapılmış her bildirimi, yorumu, fotoğraf ve videoyu “bazı ülkelerde” kaldırtabilme imkanı tanıdı. Unutulma hakkı olarak bilinen bu hak ne yazık ki ülkemizde geçerli değil. Geçerli olsa dahi kişilerin bu ülkelerde kolaylıkla adına yayınlanan haber ve içerikleri kaldırabildiğini söylemek biraz yanlış olacaktır. Fakat sistemin çalışma algoritması sanıldığı kadar kolay değil işte bu noktada Distile olarak sizlerin yanında oluyoruz.

Google öncelikle sürekli büyüyen ve genişleyen bir dünyaya ev sahipliği yapıyor. Bazı özellikleri hala belirli ülkelerde özel olarak kullanıcılara sunmuş olan yazılım devi farklı ülkeler için farklı hukuki yasaları tanıyor. Yani başka bir ülkede yazılmış olan yazı başka bir ülkeden yapılan başvuru ile kaldırılamıyor. Distile Danışmanlık uluslar arası arenada kurmuş olduğu hukuk ağı sayesinde anlık olarak olaya müdahale edebiliyor ve hakkınızdaki bildirimin kaldırılmasına yönelik başvuru yapabiliyor. Bu paylaşımların nerede yapıldığının bir önemi bulunmazken sadece Google değil, Yandex, Bing gibi arama motolarında ya da farklı bir içerik sağlayıcı tarafından barındırılması önem taşımıyor. Distile Danışmanlık sizin için tüm internet sağlayıcılarını tarayarak istemediğiniz tüm bilgilerin kaldırılması ve bu linklerin kalıcı olarak yok edilmesi konusunda yardımınıza koşuyor.

Sizin de kaldırılmasını talep ettiğiniz bir içerik mevcut ise bizimle Distile Danışmanlık iletişim sayfasından iletişime geçebilir, hafta içi her gün telefon numaralarımızdan ya da iletisim@distile.com.tr üzerinden birkaç saat içerisinde soru ve sorunlarınıza yanıt alabilirsiniz. Uzmanlarımız internetten kaldırmak istediğiniz link ya da içeriği inceledikten kısa süre sonra size dönüş sağlayacak ve yapılan bu başvurular için mümkün olan en kısa zamanda çözüm üreten sistemin sadece internetten sizin adınızın kullanılmasını kaldırmıyor.  Ayrıca fikri mülkiyet haklarınızı ihlal edenlerin gerekli yaptırımlarla karşılaşmasını da sağlayarak tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyor.Bizi Arayın

Bir cevap yazın

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...