İfşa Adı Altında Yayınlanan İçeriklerin Kaldırılması

İfşa Adı Altında Yayınlanan İçeriklerin Kaldırılması

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte ortaya çıkan pek çok kavram, aslında hayatımızı kolaylaştıran kavramlar olarak değerlendirilebilir. Fakat internetin karanlık yüzünü de görmezden gelmemek gerekiyor. Her ne kadar olumlu bir tarafı bulunuyor olsa da, internetin karanlık tarafından çıkmış olan kavramlardan biri olarak ifşadan bahsetmek mümkün. İfşa kavramının bugüne dek pek çok kişiye ve kuruma ciddi zararlar verdiği biliniyor. Peki i̇nternet ortamında bulunan ve ifşa adı altında paylaşılan içerikleri kaldırmak için ne yapmak gerekiyor?

İfşa Kavramının İki Yönlü Olarak Değerlendirilmesi

Günümüzde akıllı telefon kullanımı günlük hayatlarımızın yarısından çoğunu ele geçirmiş durumda. Bu durum fotoğraf ve videoları anlık olarak çekmeyi ve bunları sosyal medya platformlarında ya da çeşitli mecralarda paylaşmayı kolaylaştırdı. Söz konusu video ve fotoğraflar bazen güzel bir manzarayı, bazen tüketilen bir yemeği, bazen iki kişinin birbirine duyduğu sevgiyi ve bazen de çok daha fazlasını içerebilir. Fakat bu, mevcut durumun yalnızca güzel ve hoş tarafı. Nitekim bazı kötü niyetli kişiler tarafından kişilerin ya da kurumların istenmeyen görüntüleri ya da bilgileri, söz kojnusu kişi ya da kurumların rızası dışında paylaşılabilir. Bu durum ifşa olarak adlandırılır. Bu, ifşa kavramının kişi ya da kurumlar için olumsuz sonuçlar doğurabilecek kötü tarafı.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Fakat ifşa kavramının bir de olumlu tarafından bahsetmek mümkün. Nitekim i̇nternet ortamında kişileri rahatsız eden, online ya da fiziksel olarak taciz ya da hakaret eden kişilerin ifşa edilmesi, söz konusu kişilerin mevcut eylemlerini sonlandırmasını sağlayabilir. Zira günümüzde sosyal medya aracılığıyla herhangi bir konu hakkında çok hızlı bir şekilde kamuoyu oluşturulabilir. Bu gibi kişilerin ifşa edilmesi emniyet güçlerini de harekete geçirerek bu kişilerin ceza alması ile sonuçlanabilir. Yani böyle durumlarda ifşayı bir gereklilik olarak değerlendirmek mümkündür. Peki i̇nternet ortamında ifşa adı altında yayınlanan içeriklerin kaldırılması için ne yapmak gerekiyor?

İfşa Adı Altında Yayınlanan İçerikler Nasıl Kaldırılır?

Bir kişi ya da kurum olarak i̇nternet üzerinde yer alan bazı içeriklerin size zarar verdiğini düşünüyorsanız, söz konusu zararın büyümemesi adına gerekli adımları atmaya hızlı bir şekilde başlamanız önemli. Nitekim bu adımlardan en sık başvurulanı, ifşa adı altındaki bu içerikleri paylaşan kişi ya da kişilerle iletişime geçerek bu içeriklerin kaldırılmasını talep etmektir. Fakat bu yöntemin her zaman sonuç verdiğiniz söyleyemeyiz. Çünkü i̇nternet ortamında her şeyin çok hızlı bir şekilde yayıldığını düşünecek olursak, söz konusu içerikler çoğaltılmış ve başka kişiler ya da kaynaklar tarafından da paylaşılmış olabilir. Böyle durumlarda söz konusu kişi ya da kaynakların tamamı ile iletişime geçmek mümkün olmaz. 

Bunun dışında alternatif bir yöntem olarak hukuki süreç başlatmak tercih edilebilir. Fakat böyle bir durumda delillerin ve dosyaların hazırlanması, mahkeme sürecinin başlatılması, ekonomik faktörlerin değerlendirilmesi gibi durumlara hazırlıklı olmak gerekir. Nitekim bu süreç hem kişiler hem de kurumlar açısından yorucu ve yıpratıcı olabilir. Ayrıca mahkeme sürecinin uzaması ve uzayan bu süreçte ifşa olarak paylaşılan içeriklerin verdiği zararın büyümesi mümkündür. Eğer söz konusu durumun önüne hızlı bir şekilde geçmek isterseniz, bu durumda profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Bu alanda uzun yıllardır profesyonel destek sağlayan Distile, i̇nternet ortamındaki istenmeyen içeriklerin kaldırılması için etkili çözümler sunar, kişi ve kurumların online itibarının korunmasına yardımcı olur. Eğer siz de i̇nternet ortamında ifşa adı altında yayınlanan içeriklerin kaldırılmasını isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir, süreci hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir