İfşa Fotoğraflar Nasıl Silinir?

İfşa Fotoğraflar Nasıl Silinir?

Tüm dünyada i̇nternet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu, internette geçirdikleri vaktim önemli bir kısmını sosyal medya platformlarına ayırıyor. Kullanıcılar sosyal medya platformlarını gündemi takip etmek, eğlenmek, insanlarla etkileşime girmek ya da bilgi toplamak gibi farklı amaçlarla kullanıyor. Fakat sosyal medya aslında o kadar da güllük gülistanlık bir ortam değil. Çünkü sosyal medyada insanların ifşa fotoğraflarını paylaşmak ya da görüntülemek için bulunan çok sayıda kullanıcı mevcut. Peki söz konusu ifşa fotoğraflar ile nasıl mücadele edilir?

İfşa Kavramı Nedir, Nasıl Mücadele Edilir?

Akıllı telefonlar aracılığıyla fotoğraf çekmek ve bunları bir anda milyonlarca insana ulaştırmak artık çok kolay. Fakat bazı kötü niyetli kullanıcılar bu durumu etkileşim almak ya da kendi kişisel arzularına ve çıkarlarına hizmet amacıyla kullanabiliyor. Nitekim son yıllarda sık karşılaşılan ve pek çok insanı maddi ve manevi olarak etkileyen ifşa diye bir kavram ortaya çıkmış durumda. İfşa, kişilerin müstehcen ya da rahatsız edici görüntülerinin, bu görüntülerde yer alan kişilerin rızası olmadan paylaşılması anlamına geliyor. Bu tarz içerikler özel hayatın gizliliğini ihlal ederken, bir yandan da kişilerin psikolojik olarak ciddi zararlar görmesine neden olabiliyor. Yani ifla kavramı kişilerin ya da kitlelerin yararına kullanılmadığı sürece, hem hukuki hem de ahlaki bir suç olarak değerlendirilebilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Sosyal medya, herhangi bir içeriğin dakikalar içerisinde milyonlarca insana ulaştırılabilmesi gibi bir güç yarattığı için, hem olumlu hem de olumsuz etkiler çok derinden hissedilebilir. Örneğin hasta bir çocuğun iyileştirilmesi adına sosyal medya platformları aracılığıyla başlatılan bir hareket, bir hayatın kurtulmasına vesile olabiliyor. Fakat herhangi bir ifşa fotoğrafın benzer bir yayılım göstermesi kişilerin ailevi, sosyal ve mesleki hayatlarının bir anda yerle bir olmasına da neden olabiliyor. Dolayısıyla ifşa içeriklerin profesyonel ekipler eşliğinde tespit edilmesi ve bu içeriklerin i̇nternet ortamından ivedilikle kaldırılması gerekiyor.

İfşa fotoğrafların belirli bir hesaptan paylaşıldıktan sonra hızlı şekilde başka hesaplardan da paylaşılıyor olması, bu içeriklerin çok çeşitli ortamlarda kalıcı hale gelmesine neden oluyor. Dolayısıyla bireysel çabalarla bu fotoğrafların kaldırılmasını sağlamak ne yazık ki mümkün değil. Peki söz konusu içerikleri tüm kaynaklardan kalıcı olarak kaldırmak için başvurulabilecek en etkili yöntem nedir? 

İfşa Fotoğraflar İnternet Ortamından Nasıl Kaldırılır?

İfşa fotoğrafları paylaşılan kişiler için mücadele ilk olarak bireysel çabalarla başlar. Fakat bireysel çabalar işe yaramadığı gibi zaman kaybettirir ve kaybedilen bu zaman içerisinde kişiler için maddi ve manevi zararların boyutu büyüyebilir. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, ifşa fotoğrafların kaldırılması sürecinin bir strateji ışığında, farklı enstrümanları bir arada kullanarak ve profesyonel ekipler tarafından yönetilmesi gerektiğidir. Böylelikle süreç hem daha hızlı hem de daha etkili bir şekilde sonuçlandırılmış olur. Ayrıca kişiler daha az yorulur ve daha az yıpranır. 

İfşa Fotoğrafların Olumsuz Etkilerinden Korunun!

Alanında uzman bir teknik ekip ile 2010 yılından bu yana içerik kaldırma hizmetleri ve online itibar yönetimi gibi konularda uzmanlaşmış olan Distile, ifşa fotoğrafların i̇nternet ortamından kaldırılması konusundaki çalışmaları titizlikle, karşılıklı güven ve gizlilik içerisinde yürütür. Distile, tüm ifşa fotoğrafları kaynaklarından kalıcı olarak kaldırırken, bu fotoğrafların aynı kaynaklara bir daha geri gelmeyeceğini garanti eder. Eğer siz de i̇nternet üzerinde bulunan ifşa fotoğrafların kaldırılması için hızlı ve etkili bir çözüm arıyorsanız, Distile ekipleri ile iletişime geçebilir ve hemen şimdi bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir