www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
İfşa paylaşımları ve kişilik hakları ihlali | Distile

İfşa paylaşımları ve kişilik hakları ihlali

İfşa paylaşımları ve kişilik hakları ihlali

Günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçalarından biri olan sosyal medya araçları, bazı durumlarda kişilik haklarını ihlal eden, karalamaların ve itibarsızlaştırmanın odağı olan ortamlar haline gelebilirler. İnternette kişilik haklarını koruma konusu bu bakımdan oldukça önemlidir. Sanal dünyada, tıpkı gündelik yaşamımızda olduğu gibi, kişilik hakkı ihlalleri söz konusu olduğunda, bu girişimlerin birer suç olduğunu ve bu durumlarla etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerekliliğini unutmamamız gerekir.  İnternette yer alan ve kişiliğimize açık birer saldırı olan bu girişimlerle hukuki yoldan mücadele ederken, yayınlanan içeriklerin internetten temizlenmesi için teknik çalışmalar yapılması gerekir. Özellikle, internette ifşa paylaşımların kaldırılması, oldukça zor ve deneyim gerektiren bir süreç olacaktır. İfşa görüntülerinin silinmesi veya ifşa resimlerinin internetten kaldırılması için, uzman bir ekip tarafından derin bir internet taraması yapılması ve çeşitli internet platformlarına başvuruda bulunulması gerekir.

 

Eğer, internette istemediğiniz ve sizi rahatsız eden içerikler yayınlanıyorsa, geç olmadan harekete geçmeniz gerekir. İnternette özel hayatı koruma konusunda haklarınızın olduğunun farkında olmalısınız. Çeşitli içerik ve görüntülerin aramalardan kaldırılması ve internet sitelerinden temizlenmesi gerekir. Kullanıcıların farklı platformlarda paylaştığı bu tür içeriklerle ilgili olarak, içeriklerin kaldırılması gerekçeleriyle başvuruda bulunulmalıdır. Bununla beraber, arama motorlarına, örneğin; ifşa video kaldırma, gibi nedenlerle başvuru yapmanız gerekir.  Kişilik haklarınızı ihlal eden bu tür girişimler karşısında, Türk Ceza Kanununun, özel hayatı koruma konusundaki maddeleri için çalışma başlatılmalıdır. İnternette dolaşan görüntülerin silinmesi gibi çalışmalar için arama motorlarıyla, içerik barındıran internet siteleri ile temasa geçilmesi ve yasal yolların takibi oldukça önemlidir. Tüm bunlara rağmen, istediğiniz sonuçları alamıyor veya bu konuda atılacak adımları bilmiyorsanız, deneyimli ekibimizle temasa geçebilirsiniz.

Distile Online ekibi, 2010 yılından bu yana, internette kişilik haklarını ihlal eden girişimlerin engellenmesi, ifşa içeriklerin kaldırılması gibi, internet kullanıcılarına onlarca alanda profesyonel destek sunmaktadır. Kişilik haklarınıza, itibarınıza zarar veren, maddi ve manevi sıkıntılara yol açan içeriklerle etkin bir mücadele için bizimle temasa geçebilirsiniz. İletişim numaramızdan bizi arayarak, merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyin.

  • İrtibat: +90 850 885 10 12

 

 

 

 Bir Cevap Yazın