İfşa Resimler Nasıl Kaldırılır?

İfşa Resimler Nasıl Kaldırılır?

İnternet ve sosyal medya artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Doğru amaçlarla kullanıldığında hem kişilere fayda sağlamak, hem de keyifli vakit geçirmek için bir gereklilik olduğu bile düşünülebilir. Fakat ifşa gibi durumlar sosyal medya ve i̇nternet kullanımını amacı dışına çıkararak kişilere ve kurumlara zarar verebilir. Peki ifşa içerikleri i̇nternet üzerinden kaldırmanın bir yöntemi var mı? Bu işlem için hemen formu doldurun ve bizden teklif alın ve hızlı şekilde çalışmalarınızı başlatalım.

Son Yıllarda Sık Karşılaşılan Bir Kavram Olarak İfşa

Bir yandan akıllı telefonlar sayesinde fotoğraf ve videolar anlık olarak çekilebiliyor, bir yandan da sosyal medya platformları aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde paylaşılabiliyor. İnsanlar hoşlandıkları bir manzarayı, kendilerini, tükettikleri yemekleri, içinde bulundukları etkinlikleri ve çok daha fazlasını insanlarla paylaşarak etkileşim alıyor ve insanların paylaşımlarına etkileşim veriyor. Bu noktaya kadar her şeyin yolunda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu durum özellikle son yıllarda amacının dışına çıkmaya başlayarak ahlaki mefhumlar oluşturmaya ve suç teşkil edecek durumlar yaratmaya başladı. Örneğin herhangi bir kişinin hayatını doğrudan ve olumsuz olarak etkileyen içeriklerin, kişilerin rızası dışında kullanılması bu duruma bir örnek olarak gösterilebilir. Söz konusu içerikler her zaman cinsel içerikli içerikler değil, aynı zamanda kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden içerikler de olabilir. İşte söz konusu içeriklerin kişilerin rızası dışında paylaşılması da ifşa olarak adlandırılıyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Elbette bu konuyu yalnızca kişiler özelinde değil, aynı zamanda markalar ya da işletmeler özelinde de düşünebiliriz. Örneğin bir kurumun gizli kalması gereken belgelerinin, kurumların onayı olmadan i̇nternet üzerinde paylaşılması da ifşa olarak adlandırılabilir. Ve bu durum eğer kamu yararına değilse ve markalara ya da işletmelere doğrudan zarar veriyorsa bir suç teşkil eder. Dolayısıyla hem kişilerin hem de kurumların söz konusu ifşa içerikleri paylaşan kişilere karşı dava açma ve içeriklerin kaldırılmasını talep etme hakkı bulunur.

Bir diğer yandan ifşa her zaman suç teşkil eden bir durum olarak değerlendirilmemelidir. Nitekim bu kavram zaman zaman bir gerekliliğe dönüşebilir. Örneğin i̇nternet üzerinden ya da fiziki bir şekilde taciz edilen, hakarete uğrayan ya da tehdit edilen kişilerin, bu olayları kanıtlayan belgeleri ya da görüntüleri ifşa etmesi bir gerekliliktir. Çünkü böyle durumlarda taciz, tehdit ya da hakaret gibi eylemlerde bulunan kişilerin ceza alması sağlanabilir. Hatta zaman zaman cezai işlemlere gerek kalmadan toplumsal bir baskı oluşturularak, bu kişilerin tehdit, taciz ve hakaret gibi eylemlerden vazgeçmesi sağlanabilir. 

Peki i̇nternet ortamında bulunan ve kişilere ya da kurumlara zarar veren ifşa resimler ya da içerikler nasıl kaldırılır?

İfşa Resimler Dijital Ortamdan Nasıl Kaldırılır?

İfşa içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılması konusunda başvurulacak ilk yöntem, ifşa içerikleri paylaşan kişiler ile iletişime geçerek bu içeriklerin kaldırılmasını talep etmektir. Fakat bu her zaman sonuç veren bir yöntem olmaz. Ayrıca bazı içerikler onu paylaşan kişilerden bağımsız olarak internette yayılmış ve artık takip edilemez bir noktaya gelmiş olabilir. İşte böyle durumlarda da bu alanda uzman ve avukat ile çalışmak ve bir hukuki süreç başlatmak gerekir. Bu da genellikle uzun, yorucu ve yıpratıcı bir süreçtir.

Bu yüzden etkili ve hızlı bir çözüm olarak profesyonel destek almayı tercih edebilirsiniz. Distile bu konuda alanında uzman avukatlar ile çalışır ve profesyonel ekibi sayesinde ifşa içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılmasını sağlar. Böylelikle süreç sizi daha fazla yıpratmadan etkili bir şekilde sonuçlandırılmış olur. Eğer siz de i̇nternet üzerinde bulunan ifşa içeriklerin kaldırılması konusunda profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir