İfşa Video ve Fotoğraflar Nasıl Kaldırılır?

İnternet her geçen gün genişleyen bir evren olarak içerisinde pek çok veri barındırıyor. Bu verilerin büyük kısmının hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırdığını söylemek mümkün. Fakat ne yazık ki i̇nternet o kadar masum bir evren değil. Bu evren içerisinde kişilerin rızası olmadan paylaşılmış olan pek çok video ve fotoğraf bulunuyor. Yani aslında her geçen gün binlerce ifşa video ve fotoğraf ortaya çıkıyor. Peki söz konusu ifşa video ve fotoğrafların i̇nternet ortamından kaldırılması için ne yapmak gerekiyor?

İfşa Video ve Fotoğrafların İnternet Ortamından Kaldırılması

İnternet ortamında çok ciddi bir hızlı yayılan ifşa video ve fotoğraflar, çok ciddi ahlaki problemler yaratmış durumda. Konunun ahlaki boyutunun yanı sıra, kişilere vermiş olduğu maddi ve manevi zararı da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu arada gözden kaçırılmaması gereken bir diğer önemli konu da, ifşa denildiği zaman bunun her zaman cinsel içerikli olmadığıdır. Yani bir insanın rızası olmadan yayınlanan, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan ve cinsel olmayan görüntüler de ifşa olarak nitelendirilebilir. Ayrıca ifşa eden ve edilenin zaman zaman yer değiştirmesi de mümkündür.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Örneğin herhangi bir kişinin görüntülerini, o kişinin rızası olmadan yayınlayan bir kişi ifşa eden konumundadır ve suçludur. Burada mağdur olan ifşa edilen kişidir. Bir diğer yandan kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunan ya da kendisini taciz edenleri ifşa eden kişiler, suçu işleyen ve ifşa edilen kişinin ceza almasını sağlayabilir. Yani suçlu her zaman ifşa eden kişi değildir. İnternet üzerinden taciz, tehdit ve hakaret gibi eylemlerde bulunan kişileri ifşa etmek, bu konuda bir kamuoyu baskısı oluşmasını, bu suçları işleyen kişinin suçundan vazgeçmesini ya da cezai yaptırımlarla karşılaşmasını sağlar. Peki kişilerin i̇nternet ortamında dolaşan ifşa video ve fotoğraflarının kaldırılması için ne yapılması gerekir?

İfşa Video ve Fotoğraflar İnternetten Nasıl Kaldırılır?

İnternet ortamında yer alan ifşa video ve fotoğrafların doğrudan kaynaklarından kaldırılması büyük önem taşır. Nitekim bunun için video ve fotoğrafları yükleyen ve i̇nternet ortamında yayılmasını sağlayan kişilerle iletişime geçerek bunların kaldırılmasını istemek, en etkili yöntemlerden biridir. Fakat söz konusu ifşa video ve fotoğrafların yayılımı, her zaman o videoyu yükleyen kişilerin inisiyatifinde olmaz. Çünkü bu içerikler i̇nternet üzerinden indirilmiş ve başka kaynaklar üzerinden yayınlanmış olabilir. Böyle durumlarda da her birinin takibini yapmak ve tüm yayıncılarla iletişime geçmek neredeyse imkansızdır.

Eğer yukarıdaki yöntem işinize yaramıyorsa, bu durumda alanında uzman bir avukatla çalışarak hukuki süreç başlatmak çok daha doğru olacaktır. Fakat bu sürecin de hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını bekleyemezsiniz. Bunun en önemli iki nedeni mahkeme süreci için hazırlanmanın uzun sürmesi ve mahkemelerdeki doluluk oranları. Üstelik süreç kısa sürede sonuçlanmadığı gibi, avukatlık ve dava masrafları da sizi zorlayabilir. Aynı zamanda her mahkeme süreci, yıpratıcı bir süreçtir. Bu yüzden hem iletişim yoluyla video ve fotoğrafların kaldırılması süreci hem de hukuki süreç hızlı ve etkili bir sonuç vermez. Bu yüzden i̇nternet üzerindeki ifşa video ve fotoğrafların kaldırılması için profesyonel destek almanızı öneririz.

Profesyonel Destek İle Hızlı ve Etkili Çözüm!

2010 yılından bu yana içerik kaldırma hizmetleri, online itibar yönetimi ve daha pek çok konuda hizmet veren Distile, garantili çözümler sunmaya devam ediyor! Eğer siz de internetteki ifşa video ve fotoğrafların bir daha geri dönmemek üzere kaldırılmasını isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir