İfşa Yayınlarının Kaldırılması

İfşa Yayınlarının Kaldırılması

İnternet her ne kadar aydınlık ve pek çok açıdan bireylere katkı sağlayan bir araç olsa da, bu durum karanlık bir yüzü olmadığı anlamına gelmiyor. Nitekim bugüne kadar pek çok insana zarar vermiş olan ifşa da internetin karanlık yüzünü temsil eden en önemli kavramlardan biri durumunda. Peki internet ortamında bulunan, kişilere olduğu kadar markalara da zarar veren ifşa kavramı neden bu kadar yaygınlaştı ve ifşa yayınlar ile mücadele etmek için hangi yöntemlere başvurmak gerekiyor?

İfşa Kavramı Neden Bu Kadar Yaygınlaştı?

Günlük hayatımızın önemli bir kısmını akıllı telefonlarda ve büyük ölçüde sosyal medya platformlarında geçiriyoruz. Hem fotoğraf ve video çekmenin hem de bunları anlık olarak paylaşmanın mümkün hale gelmesi insanlar arasındaki etkileşimi de güçlendirdi. Söz konusu fotoğraf ve videolar bazen özçekim ya da eğlenceli bir anı, bazen de bir manzarayı gösteriyor olsa da, her zaman bu kadar masum amaçlarla kullanılmıyor. Yani bu fotoğraf ve videolar bazen markaların paylaşılmaması gereken bilgi ya da görüntülerini içerebileceği gibi, bazen de kişilerin müstehcen görüntülerinin paylaşılmasına da olanak tanıyor. Kötü niyetli kişiler bunu intikam amacıyla ya da tamamen etkileşim almak amacıyla yapabiliyor. Bu da hem markalar hem de kişiler için yıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Fakat konuyu başka bir açıdan değerlendirmek ve ifşa kavramının olumlu olarak nitelenebilecek bir tarafından bahsetmek de mümkün. Nitekim kişileri tehdit ya da taciz eden kötü niyetli kişilerin internet ortamında ifşa edilmesi, söz konusu eylemlerin sonlandırılması ve bu eylemleri gerçekleştirilen kişilerin ceza almasını da sağlayabilir. Yani sosyal medyayı adaletin sağlanması için etkili bir araç olarak kullanmak kişilerin ve markaların korunması konusunda son derece etkilidir. Peki kişilere ya da markalara zarar veren ifşa yayınların internet ortamından kaldırılması nasıl mümkün olabilir?

İfşa Yayınlar İle Nasıl Mücadele Edilir?

İnternet üzerinde yayınlanan ifşa yayınlardan zarar gören kişiler genellikle bu yayınları yapan kullanıcılar ile iletişime geçmeyi tercih eder. Fakat ifşa yayınlar genellikle çoğaltılır ve pek çok farklı kullanıcı tarafından ve pek çok farklı platformda yayınlanır. Böyle bir durumda her birine ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Ayrıca bu süreçte markaların itibar kaybederek rekabet ortamından silinmesi, kişilerin de psikolojik olarak zarar görmesi ve aile ortamından ya da sosyal çevreden uzaklaşması mümkün hale gelir. Yani ifşa yayınların internet ortamından kaldırılması için verilecek olan bireysel çaba çoğu zaman kişilerin çok daha büyük yıkımlar ile karşılaşmasına yol açar.

Bir diğer yöntem olan hukuki süreç başlatmak, ifşa yayınları gerçekleştirilen kişilerin eylemlerinden caydırılması noktasında etkilidir. Fakat özellikle mahkemelerde yoğunluk göz önünde bulundurulduğunda bu sürecin de çok kısa süreceğini söylemek mümkün olmaz. Ayrıca avukat ve dosya masrafları da göz önünde bulundurulduğunda ekonomik bir külfet yaratabilir. Yani hukuki süreç başlatmak hızlı bir şekilde sonuca gitmek isteyen insanlar için etkili bir yöntem değildir. Elbette bu yöntemlerin etkili sonuç vermemesi, mevcut durumu kabullenmek anlamına da gelmemelidir.

İfşa Yayınlardan Distile İle Kurtulun!

Kişilerin ve markaların online itibarının korunması adına profesyonel hizmetler sunan Distile, bu alandaki 10 yılı aşkın tecrübesiyle hızlı ve etkili çözümler geliştirir. İfşa yayınların kaldırılmasının yanı sıra kaybedilen itibarın geri kazandırılması adına farklı enstrümanlar kullanır. Eğer siz de internet üzerindeki ifşa yayınlardan kurtulmak ve kaybettiğiniz itibarı geri kazanarak beyaz bir sayfa açmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir