İlgili Aramalar Linklerini Silmek Ya da Değiştirmek

İlgili Aramalar Linklerini Silmek Ya da Değiştirmek

İnternet çok büyük bir dünyadır. İçerisinde milyarlarca bilgi barındırmaktadır. İnsanlar bu bilgiler sayesinde işlerinde birçok kolaylık yaşamaktadır. Kullanıma sunduğu birçok ürün hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle internete giren cihazlarda çeşitlilik ve yenilikler artmış, buna bağlı olarak da internet kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan kullanım bilgi kapasitesini artmaya zorlamıştır. Bu yüzden internet kullanımı kadar önemli olan bir konu daha gelişmiştir; İnternette doğru ve istenilen bilgiye ulaşmak.  Bu ihtiyaç karşılamak amacıyla 1990 yılından itibaren arama motorları kurulmaya başlanmıştır. Birçok arama motoru kurulmuş ve zamanla kapatılmıştır. İşte bu yarıştan birinci çıkan ve uzun zamandır da bu birinciliği koruyan en popüler site Google’dır.

İlgili Aramalar Linklerini Silmek Ya da DeğiştirmekArama motorlarından arama yapmak;  Bir konu ile ilgili yeri doldurup arama butonuna bastığınızda webte bu konuyla ilgili bulunan bütün sitelerin listesinin karşınıza çıkması olayıdır. Bir nevi çok sayfalı bir kitabın dizininin karşınıza gelmesi gibidir. Google bunu üç aşamayla gerçekleştirmektedir. Tarama, dizine ekleme ve sunma şeklinde. Google robotu özel bir algoritma sayesinde birçok siteyi belli aralıklarla taramaktadır. Bir havuz oluşturmakta ve bu havuzdaki sitelerden başlamakta ardından da sürekli bu havuza eklemeler yapmaktadır.  Bunu yaparken herhangi bir siteye ayrıcalık yapmamakta ve Google reklamları bu konunun dışında tutmaktadır. Robot dizinine ekleyebileceği yeni sayfaları bulduktan sonra, eklenebilir olanları kullanıcıların faydalanabilecek durumdaysa aramalarda sonuç olarak arama sonucunda çıkartmaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Arama yapan kişi bir arama yaptığında, mevcut dizinde böyle bir sayfa olup olmadığını belirlemek için arama yapar ve kişinin en çok işine yaracağını düşündüğü sonuçları çıkartır. Sonucun kişinin aradığı şeyle ilgili olup olmadığını belirlemek için 200 civarında kriter kullanır. Bunu mu demek istediniz, ya da otomatik tamamlama hizmeti, yine ilgili arama linkleri tamamen kullanıcılara daha faydalı olmak amacıyla Google tarafından tasarlanmıştır ve bu bakımdan kullanıcılar için ilgili arama linklerini silmek ya da değiştirmek mümkün değildir. Burada site sahibi iseniz sitenizin sonuçlarda gözükmesi ve iyi bir sıralamada olması için Google’ın sitenizi düzgün bir şekilde tarayıp dizinine eklemesi çok önemlidir.  Bu konuda site sahipleri için Web Sitesi Yönergesi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir