İnstagram Üzerindeki İzinsiz Görsel Paylaşımlarını Kaldırma

İnstagram Üzerindeki İzinsiz Görsel Paylaşımlarını Kaldırma

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, hem kişiler hem de iş dünyası üzerinde çok ciddi etkilere sahip. Artık hem kişilerin kendi reklamlarını yaparak kitleler üzerinde etki yaratmaları hem de markaların potansiyel müşterileri ile doğrudan etkileşime girmeleri konusunda önemli bir araç haline gelmiş durumda. Fakat zaman zaman Instagram üzerinde yapılan izinsiz görsel paylaşımlarının hem kişilere hem de markalara zarar verebileceği de bir gerçek. Bu yüzden Instagram üzerindeki izinsiz görsel paylaşımlarını tespit edilmesi ve bu görsellere hızlı şekilde müdahale edilerek i̇nternet ortamından kaldırılması son derece önemli! 

İnstagram’da İzinsiz Paylaşılan Görselleri Kaldırmak Mümkün mü?

Size ait bir görsel, sizin izniniz olmaksızın herhangi bir şekilde kullanılamaz. Eğer söz konusu görseller doğrudan kişisel haklarınıza saldırıyor, müstehcen ya da rahatsız edici görseller içeriyor, markanızla ilgili gizlilik içeren bilgiler içeriyorsa bu bir suçtur. Böyle durumlarda ilk olarak görselleri paylaşan kullanıcılar ile iletişime geçmek ve bu görsellerin kaldırılmasını istemek ilk akla gelen yöntem olsa da genellikle işe yaramaz. Çünkü hem söz konusu kullanıcılar bu hesapları terk etmiş olabilir hem de görselleri kaldırmak istemeyebilirler. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Instagram, uyguladığı gizlilik politikaları ve topluluk kuralları ile kullanıcılarını korumaya çalışır. Dolayısıyla rahatsızlık duyduğunuz bir görselin kaldırılmasını isterseniz bu görseli Instagram’a şikayet edebilir, kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Fakat bu da hızlı şekilde sonuçlanan bir süreç değildir. Genellikle uzun zaman gerekir ve zaman zaman görselin kaldırılmasını neden istediğinize dair gerekçeler talep edebilirler. Bu da sürecin daha da uzamasına ve bu süreçte sizin daha fazla zarar görmenize neden olabilir. Nitekim istenmeyen görsellerin Instagram üzerinde bir gün bile fazla kalması hem kişiler hem de kurumlar açısından ciddi zararlar yaratabilir. Bu yüzden hızlı ve etkili şekilde sonuç alabileceğiniz alternatif yöntemlere yönelmenizde fayda var!

Instagram’da İzinsiz Paylaşılan Görselleri Kaldırmak İçin En Etkili Yöntem

İnstagram’da izinsiz paylaşılan görseller hem kişilere hem de kurumlara ciddi zarar verir. Kişiler için genellikle sosyal hayatta ya da iş hayatında problemlere neden olarak yaşam kalitesini düşürürken, markalar için itibar kaybı ve buna bağlı maddi zararlar ortaya çıkabilir. Söz konusu durumun yaratabileceği olumsuz etkileri minimuma indirmek ve izinsiz paylaşılan görselleri Instagram üzerinden kaldırmak için başvurabileceğiniz en etkili yöntem, bu alanda profesyonel destek sağlayan ekiplerden yardım almaktır. Uluslararası alanda yetkin bilişim hukuku uzmanları ve tecrübeli teknik ekibi ile Distile, izinsiz paylaşılan görsellerin olumsuz etkilerini hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırır. 

Distile’nin Sunduğu Çözümler

20 yılı aşkın tecrübesiyle şahıslar ve markalar için içerik kaldırma hizmeti veren Distile, yalnızca olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması konusunda değil, aynı zamanda olumsuz etkiler nedeniyle ortaya çıkmış olan itibar kaybının yeniden inşası konusunda da profesyonel destek sağlar. Instagram üzerindeki izinsiz görsel paylaşımları tespit edildikten sonra bunlar kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılır ve gerekli görüldüğü durumlarda bilişim hukuku uzmanları tarafından adli süreç paylaşılır. Tüm izinsiz görseller i̇nternet ortamından kaldırıldıktan sonra Distile monitör sistemi ile gönderilerin takibi yapılır ve izinsiz olarak paylaşılan görsellere anlık olarak müdahale edilir. Böylelikle izinsiz görsel paylaşımları nedeniyle ortaya çıkabilecek potansiyel krizler de önlenmiş olur. 

Eğer siz de Instagram üzerinde izinsiz olarak paylaşılan görsellerden rahatsızlık duyuyor ve bu durumun olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir