İnternet sitelerini erişime engelletmek

İnternet sitelerini erişime engelletmek

İnternet sitelerini erişime engelletmek

İnternete ulaşım sağlayan insan sayısı ile birlikte internette farklı amaçlarla kurulan internet siteleri de her geçen gün artmakta. İçeriklerin özgürce paylaşıldığı bu ortam günümüzde diğer medya araçlarından daha popüler hale gelmeye başladı. İnternetin zengin dünyası farklı ilgi alanları olan kullanıcıları aynı çatı altında toplayabiliyor. Sosyal medya adresleri, video paylaşım platformları, bloglar veya haber portalları gibi farklı kategorilerdeki internet sitelerinde genellikle kısıtlanmadan yayın yapılabiliyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Ancak günümüzde internet dünyasının da her türlü olumsuz içeriğin özgürce yayınlayamadığını biliyoruz. Kimilerine bu kısıtlayıcı bir özellik gibi gelse de bir internet sitesini engelletmek pek çok mağdur insanın itibarını korumasını sağlıyor. Peki, internet sitelerine erişimini engelleme nasıl çalışıyor? Hangi durumlarda sitelere erişim yasağı konulabilir? Bu yazımızda internette sitelere erişim engelletmek konusunu ele alacağız.

İnternet erişim engelleri, internet ortamının düzenlenmesiyle ilgili güncel yasalara ve kanunlara göre uygulanmaktadır. Buradaki amaç toplum kurallarına uygun olmayan, birilerini mağdur eden veya maddi – manevi zarara uğramasına neden olan içeriklerin engellenmesidir.  Aslında internet erişimi tek başına sorun çözmeye yönelik olan bir adım olmaktan çok genellikle bir önlem alma olarak uygulanır. Olumsuz içerikleri yayınlayan internet sitelerinin suçu belirlenmeden önce bu internet sitelerine erişim sağlama işlemi yapılır.

İnternet sitelerini erişime engelletmekHukuk yoluyla hakkını arayan kullanıcıların talebine ilgili merciler tarafından olumlu yanıt verilirse bu kez erişim engelletmek işlemi ceza niteliği taşıyabilir. İnternet ortamında karalayıcı haberlerin, iftiraların, istismar suçlarının, özel hayatı ihlal eden içeriklerin ve telif haklarına uygun olmayan paylaşımların yapıldığını biliyoruz. Erişim engeli konusu bu durumlarda devreye girebiliyor. Bir ceza veya önlem olarak bu sitelere erişimin kapatılması büyük oranda zararın önüne geçebiliyor.

Elbette erişim engeli olumsuz içeriklerle mücadelede tek yol değildir. Eğer sizi rahatsız eden ve itibarınıza gölge düşüren paylaşımların olduğunu görüyorsanız, profesyonel bir kuruluştan yardım alabilirsiniz. Distile Danışmanlık olarak yaptığımız uygulamalarla internetten olumsuz her türlü içeriğin kaldırılması çalışmaları yapıyoruz. Gerektiğinde arama motorlarından, gerektiğinde internet sitelerinden olumsuz içeriklerin kaldırılması çalışmalarımızla itibarınızı güvenle koruyabilirsiniz. Erişim engellerinin kullanıcılar tarafından çeşitli teknik yöntemlerle aşılma risklerine karşı kendinizi daha güvende hissetmek için internetten kalıcı paylaşım silme çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

+90 850 885 10 12

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir