İnternet Üzerindeki Olumsuz İçerikleri Kaldırmak İçin Distile’nin Sunduğu Çözümler

İnternet Üzerindeki Olumsuz İçerikleri Kaldırmak İçin Distile’nin Sunduğu Çözümler

Günümüz dünyasında hem bireylerin hem de kurumların internet ortamındaki görünürlüğü oldukça önemli. Nitekim i̇nternet kullanıcıları hem bireyler hem de kurumlar hakkındaki bilgileri ilk olarak internet ortamından topluyor. Nitekim bireyler hakkında çeşitli mecralarda bulunan olumsuz içerikler bu bireylerin sosyal ve mesleki olarak olumsuz etkilenmesine, kurumlar hakkındaki olumsuz içerikler ise güven ve müşteri kaybına neden oluyor. Bu yüzden hem bireyler hem de kurumlar hakkındaki olumsuz içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılması ve online itibarın korunması son derece önemli. Peki i̇nternet ortamındaki olumsuz içerikleri kaldırmak için Distile’nin sunduğu çözümler nelerdir?

İnternet Üzerinden İçerik Kaldırma

İnsanlar arama motoru kullanarak herhangi bir bilgiye ulaşmak istediklerinde, genellikle ilk olarak haber siteleri ile karşılaşır. Herhangi bir kullanıcı alışveriş yapmak istediği markayı arama motorunda arattığı zaman hakkında çıkmış olumsuz haberler ile karşılaşırsa, genellikle farklı bir marka arayışına girer. Bu da markanın hem güven hem de müşteri kaybetmesi anlamına gelir. Aynı durum sanatçılar, müzisyenler, sporcular ve tüm bireyler için de geçerlidir. Bu yüzden bu haberlerin tespit edilmesi ve i̇nternet ortamından kalıcı olarak kaldırılması gerekir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternet Üzerinden İçerik Kaldırma Süreci Nasıl İşler?

Distile’nin sunmuş olduğu çözümler yalnızca i̇nternet ortamındaki olumsuz haberlerin kaldırılması ile sınırlı değildir. Olumsuz yorumlar, sosyal medya gönderileri, fotoğraf ve videolar, veritabanı ve arşiv kayıtları da Distile’nin uzman ekiplerinde i̇nternet ortamından kalıcı olarak kaldırılır. İçerik kaldırma sürecinde izlenen adımlar ise şunlardır:

  • Kapsamlı bir teknik analiz ile arama motorlarında yer alan olumsuz içeriklerin listelenmesi,
  • Kaldırılması istenen içeriklere yönelik bir strateji belirlenmesi,
  • İçeriklerin kaynaklarından kaldırılması,
  • İçeriklerin tüm arama motoru sonuçlarından silinmesi.

Alanında uzman bir teknik ekip ile içerik kaldırma sürecini garantili şekilde yürüten Distile 1400’den fazla Türkçe yayın yapan haber sitesi, 330’dan fazla özel içerikli rehber site, Alexa listelerinde ilk 500’de yer alan 270’den fazla haber sitesi ve 20 milyona yakın sosyal medya kitlesi ile içerik kaldırma hizmetini gündem oluşturma çalışmaları ile destekler. Böylelikle tüm süreç ustalıkla ve titizlikle yürütülerek online itibarın korunması sağlanmış olur. 

Distile’nin Uluslararası Hukuk Ağı

Distile, ABD ve Avrupa’da bulunan partnerleri ve bilişim hukuku uzmanları ile süreç yönetimini olabilecek en iyi şekilde ve müşteri taleplerine maksimum karşılık vererek gerçekleştirir. Bu sayede i̇nternet üzerindeki tüm olumsuz haberler, iftira ve hakaret içeren içerikler, yalan ya da asılsız haberler, ifşa ve karalama içeren tüm içerikler tespit edilerek etkili bir şekilde kaldırılmış olur. Distile bu içeriklerin kalıcı olarak kaldırıldığı ve bir daha geri gelmeyeceğini garanti eder. 

Distile Monitör Hizmeti İle 7/24 Takip ve İzleme

Distilenin uzman teknik kadrosu sahip olduğu özel araçları ve yazılımları ustalıkla kullanır. İnternet üzerindeki içerikler kaldırıldıktan sonra Distile’nin özel monitör sistemleri sayesinde internetin tamamı taranır ve bu içeriklerin başka sitelerde yayınlanmadığından emin olunur. Ayrıca bireyler ya da markalar hakkında üretilen içeriklerin takibi düzenli olarak yapılarak olumsuz içeriklere anlık olarak müdahale edilir. Böylelikle muhtemel krizler henüz gerçekleşmeden bertaraf edilmiş olur. 

Neden Distile İle Çalışmalısınız?

Distile içeriklerin yalnızca kaynaklarından değil, arama motorlarından da kalıcı olarak kaldırılmasını sağlar. Uzman teknik ekibi, profesyonel medya ilişkileri departmanı ve uluslararası hukuk ağı ile Distile, 20 yıllık tecrübesine dayanarak müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet sunar. Siz de Distile ile çalışarak online itibarınızı korumak ve olumsuz içerik takibi yapmak isterseniz, hemen şimdi “Teklif Alın!” butonu üzerinden bize ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir