İnternetin Çocuklara Zararları ve Çocuklar İçin Online İtibar Yönetimi

İnternetin Çocuklara Zararları ve Çocuklar İçin Online İtibar Yönetimi

İnternetin Çocuklara Zararları ve Çocuklar İçin Online İtibar Yönetimi

Gelişen teknolojik tasarımlar içinde internet teknolojisi en etkili teknolojilerden birisidir. İnternet sadece büyükler tarafından değil küçükler yani çocuklar tarafından da kullanılmaktadır. Bu amaçla internetin çocuklar üzerinde etkisi düşünülerek ona göre kullanılması gerekir. İnternetin çocuklara zararları ve çocuklar için online itibar yönetimi konusunda sizlere söyleyebileceğimiz pek çok şey bulunmaktadır. Belki pek çoğumuz internetin dozunda kullanılmadığı zamanda ne derece zararlı etkileri olduğunu hepimiz biliyoruz ama bile bile nedende bu yanlışı yapmaya devam ediyoruz. İnternet gerektiği yerde ve şekilde kullanılmadığı takdirde büyüklere zarar verdiği gibi çocuklara çok daha büyük zararlar verebilmektedir. Bu zararları şu şekilde özetleyebiliriz;

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternet teknolojisinin çocuklara verdiği zararlar

  • İnternet çocuklar için derslerinde yararlanabileceği bilgi arşivi olmalıdır. Bunun dışında saatlerde oyun oynamak ya da başka amaçlarla kullanmak çocuklar için zararlı olabilir.
  • İnternette pek çok sakıncalı içerik olabilir. Bu içerikler için koruma alınmadığında çocuklar bu sitelere girebilir ve psikolojik anlamda hundan olumsuz etkilenebilirler.
  • İnternette olan pek çok şey gerçek dışıdır. Daha henüz çok küçük olan çocuklar gerçek ile sanal dünyayı ayırt edemeyebilir. Örneğin bazı çizgi filmlerde süperman gibi uçan karakterler bulunmaktadır. Çocuk bunıu gerçek zannedip deneyebilir. Günümüzde bu durumla ilgili yaşanmış üzücü gerçekler de bulunmaktadır.
  • İnternette geçirilen fazla zaman vakti çocuğun derslerine olan ilgisini azaltır, sosyal yaşamda çocuğu geriletebilir.
  • İnternette uzun süre kalmak çocukların gözlerine, beyinlerine ve gelişimlerine zarar verebilir.
İnternetin Çocuklara Zararları ve Çocuklar İçin Online İtibar Yönetimi

Çocuklar İçin Online İtibar Yönetimi

Çocuklar üzerinde internetin zararlarından bahsettik. Bu zararlardan birisi de sosyal medyanın artık çocuklar tarafından da kullanıldığı ve burada paylaşılan içeriklerin bazı çarpık zihniyette olan kişiler tarafından kullanılabileceği de göz aradı edilmemesi gereken bir konudur. Çocuklar için online itibar yönetimi olarak uzman destek olarak Distile Danışmanlık olarak firmamızdan bu konuda yardım talep edebilirsiniz. Büyüklerde olduğu gibi çocuklarda da itibar yönetimi çalışmaları yapılarak çocuklar üzerinde yapılan içerik ve paylaşımların silinmesi firmamız tarafından sağlanabilir. Firmamızdan bu konuda destek talep etmek için firmamızı 0850 885 10 12 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir