www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
İnternette çıkan haberleri silme | Distile

İnternette çıkan haberleri silme

İnternette çıkan haberleri silme

Dostlarımızla hızı iletişim kurabildiğimiz, haberleri takip edebildiğimiz, işlerimizi hallettiğimiz, oyun oynamak veya aradığımız bilgiye kolayca ulaşmak için kullandığımız internet dünyası, sosyal medya araçlarıyla beraber, zamanımızın büyük kısmını ayırdığımız kullanışlı bir araç haline geldi. İnternetin yaşamımızı büyük oranda kolaylaştırdığı gerçeğinin yanında, bazen can sıkıcı içeriklerin de bu ortamda yer alabileceği ve itibarımıza zarar verebileceği bir gerçektir. İnternet, tanınmış kişi veya sıradan biri ayırmadan, herkes hakkında üretilen haberlerin ve çeşitli görüntülerin yer aldığı bir araç olma özelliğine sahiptir. Ne yazık ki, çoğu insan internette haberlerin kaldırılması ile ilgili nasıl bir çalışma yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi değildir. Bu da pek çok insanın asılsız, yalan veya iftira haberler karşısında mağduriyet yaşamasına neden olmaktadır.

İnternetten Haber Kaldırmak İçin Nereye Başvurulur?

Ülkemizde internet kullanıcılarını korumak adına düzenlenen yasalar çerçevesinde haklarınızı öncelikle hukuki yollardan aramanız önemli bir adım olabilir. Kişilik haklarını ihlal eden haberlerin kaldırılması, görsellerin kaldırılması veya yayınların düzeltilmesiyle ilgili olan “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi” kanunları, sizleri korumak ve hukuki girişimlerinize yanıt vermek üzerine hazırlanmıştır. Haberleri yayınlayan sitelerden haberlerin silinmesi için talepte bulunabilir ve gerektiğinde yasal yollardan içeriğin engellenmesi için mücadele edilebilirsiniz.

 

 

 

Haber Kaldırma Girişimleri Sonuçsuz Kalıyorsa

İnternetten haberlerin silinmesi çok boyutlu ele alınması gereken bir konudur. Haberlerinizin kaldırılabilir olmasının kanuni olarak onaylanması, arama sonuçlarından haberlerin kaldırılması ve aynı haberin tekrar yayınlanmaması için farklı yollar izlenerek, kapsamlı bir çalışma yapılabilir. İnternette dolaşan asılsız haberlerin kaldırılması veya kişilik haklarınıza, ticari hayatınıza zarar veren içeriklerin internetten silinmesi için konusunda uzman bir danışmanlık hizmeti arıyorsanız, Distile Danışmanlık çalışmalarından yararlanabilirsiniz. Distile Danışmanlık olarak, 2010 yılında başlattığımız haber kaldırma çalışmalarımızla siz değerli müşterilerimizin itibarını koruyor ve internette özgürce yer almasına aracı oluyoruz. Yalnızca bir internet sitesinden değil, tüm haber sitelerinden haberleri silme veya görüntüleri kaldırma işlemleriniz için deneyimli ekibimizle çalışmanın ayrıcalığını siz de yaşayabilirsiniz.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 Bizi Arayın

Bir cevap yazın

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...