İnternette mevcut ifşa sitelerinden fotoğraf silme

İnternette mevcut ifşa sitelerinden fotoğraf silme

İnternette mevcut ifşa sitelerinden fotoğraf silme

İnternette izinsiz yayınlanan fotoğrafların silinmesi konusu, son yıllarda sanal ortamın giderek büyümesiyle ortaya çıkan sorunlardan biridir. İnternetin yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olmaya başlamasıyla sosyal hayatımızın ve ticari hayatımızın büyük bir bölümünü sosyal medya araçlarını kullanarak geçirmeye başladık. Sevdiklerimizle hemen iletişime geçmemizi sağlayan, resimlerimizi ve fotoğraflarımızı yayınladığımız internet, bazen can sıkıcı durumların ortaya çıktığı bir alan haline dönüşebilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

 

 

İnternette mevcut ifşa sitelerinden fotoğraf silmeİzinsiz yayınlanan fotoğraflar, bizim geçmişte kullandığımız içerikler olduğu gibi, izinsiz veya gizli çekilmiş içerikleri de kapsayabilir. Kötü niyetli kişiler, bize ait görüntüleri kendi çıkarlarına hizmet etmek için, karalamak için ve kazanç elde etmek için kullanabilir. Bu tür içerikler, şantaj, karalama ve kişilik haklarını ihlal eden girişimlerin merkezi haline gelebilir. Özellikle ifşa amaçlı yayınlanan fotoğraflar zamanla başımızı ağrıtabilir. Bundan dolayı, internette ifşa fotoğraflarının silinmesi için nereye başvuracağımız ve nereden yardım alacağımız konusunda bilgi sahibi olmalıyız.

Bilişim suçları kapsamında yer alan, gizli görüntüleri yayınlayan internet siteleri ile ilgili olarak dünyada ve ülkemizde koruyucu kanunlar konulmaktadır. Son yıllarda ülkemizde bu tür suçlarla ilgili olarak mücadele yöntemleri geliştirilmiş ve artık daha hızlı sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Bu tür fotoğrafları yayınlayanlara karşı özellikle 5651 sayılı kanun (İnternet Ortamında Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi) kapsamında yaptırımlar uygulanmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bazı fotoğrafların haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirilip değerlendirilmediğidir.

İfşa görüntüleri genellikle farklı internet sitelerinde yer alabilir, bu görüntüleri yayınlayan siteler kapatılıp, farklı isimlerle yeniden ortaya çıkabilir. Daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına hızlı hareket etmek, konusunda deneyimli bir danışmanlık hizmeti alarak, yasal ve teknik çalışmaları devreye sokmak gerekir. İnternette yer alan müstehcen görüntülerin silinmesi, uygunsuz fotoğrafların kaldırılması veya gizli görüntüleri yayınlayan internet sitesinin engellenmesi için Distile Danışmanlık ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Bilişim suçlarıyla mücadele konusunda, 2010 yılından bu yana hizmet veren Distile Siber Danışmanlık ekibi, sizin internette güvenliğinizi sağlar ve itibarınızı korur.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir