İnternette Nasıl Haber Yaptırılır?

İnternette Nasıl Haber Yaptırılır?

İnternetin hayatın her alanına girmiş ve aynı zamanda büyük bir bilgi merkezine dönüşmüş olması, bilgiye ulaşma süreçlerini de büyük ölçüde kolaylaştırmış durumda. Örneğin en iyi müzik parçasına, en iyi sanat eserine, en iyi ürünlere ve en iyi hizmete ulaşmak için arama motorlarında kısa bir araştırma yapmamız yeterli. Bu araştırma sırasında fikirlerimizi etkileyen ve karar almamıza yardımcı olan en önemli kaynaklardan biri de haber siteleri. Peki daha geniş bir kitleye ulaşmak için internette nasıl haber yaptırılır?

İnternette Haber Yaptırmak Neden Önemli?

İnternet üzerinde yayınlanmış olan haberler, hitap ettiğiniz kitlenin hem size hem de markanıza olan bakışını doğrudan etkiler. Çünkü artık insanlar eserlerine ulaşmak istedikleri bir sanatçıyı, içeriklerini takip etmek istedikleri bir içerik üreticiyi ya da ürünlerini satın almak istedikleri bir markayı ilk olarak i̇nternet üzerinden araştırıyor. Nitekim sanatçılar, içerik üreticiler ya da markalar için i̇nternet üzerinde olumsuz haberlerin yer alıyor olması kitle kaybına neden olabilir. Bir diğer yandan i̇nternet ortamında yapılmış olan haberler kişilerin bireysel başarılarının duyulması açısından da önem taşır. Yani hem i̇nternet üzerindeki olumsuz haberlerin kaldırılması hem de bireylerin ya da markaların dijital dünyadaki itibarının pozitif bir hale getirilmesi için online algı yönetimi çalışmaları büyük önem taşır. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Burada önemli olan noktalardan biri de haberleri paylaşan sitelerinin aldıkları trafik oranlarıdır. Yani arama motorlarında listelenen sonuçlarda üst sıralarda yer alan haber sitelerinde yapılan haberler daha büyük bir kitleye ulaşmanız konusunda daha etkilidir. Eğer bir işletme sahibi iseniz ürettiğiniz ürün ya da vermiş olduğunuz hizmet ile ilgili doğru bilgilerin paylaşıldığı bir haber yapılması, markanızın duyulmasını ve böylelikle potansiyel müşterilerinizin sayısının artmasını sağlar. Son olarak Google üzerinde listelenen haber siteleri, diğer sitelere oranla nispeten daha hızlı bir indeksleme oranına sahiptir. Bu yüzden kişisel olarak ya da marka bazında reklam yapmak istediğinizde, haber sitelerinde yayınlanan haberlerin geri dönüşü diğer reklam yöntemlerine göre çok daha verimli olacaktır. 

İnternet Üzerinde Nasıl Haber Yaptırılır?

Artık insanlar i̇nternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte herhangi bir ürün ve hizmet satın almadan ya da herhangi bir karar vermeden önce i̇nternet üzerinden araştırma yapıyor. Söz konusu araştırma sırasında genellikle arama motorları tercih ediliyor ve seçim yapma konusunda en önemli etken üst sıralarda çıkan sonuçlar. Yani eğer siz de arama motorlarında üst sıralarda çıkan haberlere sahip olursanız, insanların tercihlerini sizden yana kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Herhangi bir i̇nternet haber sitesi üzerinde haber yayınlatmak için doğrudan bu site ile iletişime geçmek sizin için yorucu bir sürece dönüşebilir. Aynı zamanda bir haber yaptırmak için tek bir haber sitesi ile çalışmak genellikle yeterli olmaz. Bu yüzden aynı anda pek çok haber sitesine haber girerek algının çok daha pozitif bir hale getirilmesini sağlamak gerekir. 

Bu alanda size profesyonel destek sağlayan Distile, Türkçe olarak haber yapan 1400’ten fazla haber sitesi ile çalışır. Böylelikle hakkınızda yapılmış olan bir haber yalnızca birkaç saat içerisinde binlerce haber sitesine servis edilmiş olur. Aynı zamanda i̇nternet üzerinde hakkınızda yapılmış olan haberler düzenli olarak takip edilir ve olumlu katkı sağlayacak şekilde düzenlenir ya da geliştirilir. Yayınlanacak olan haberler tarafınızca hazırlanabileceği gibi, talebiniz doğrultusunda Distile’nin özel ekibi tarafından da hazırlanabilir. Siz de i̇nternet üzerinde olumlu bir imaj yaratmanızı sağlayacak online algı yönetimi çalışmaları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir