İnternette Yayın Garantili Haber Yaptırma ve Advertorial İçerikler

İnternette Yayın Garantili Haber Yaptırma ve Advertorial İçerikler

Kişilerin, markaların ve kurumların kendilerini dijital ortamda var etmeleri, hedef kitleye ulaşmak açısından büyük önem taşıyor. Özellikle reklam çalışmaları göz önünde bulundurulduğu zaman advertorial içeriklerin ve yayın garantili haber yaptırma hizmetlerinin çok etkili araçlar olduğunu söylemek mümkün. Bu tarz içerikler ve haberler online algı yönetimi çalışmalarına da büyük katkı sağlıyor. Peki advertorial içerikler nedir, ne işe yarar ve i̇nternette yayın garantili haber nasıl yaptırılır?

Advertorial İçerik Nedir? Ne İşe Yarar?

Sponsorlu içerik ya da markalı içerik olarak da adlandırılabilecek olan Advertorial içerikler, herhangi bir marka, kurum ya da kişi odağında hazırlanır. “Advertisement” (reklam) ve “editorial” (metinsel) kelimelerinden üretilmiş olan advertorial kelimesi işitsel, görsel ya da metinsel içeriklerin, reklam amacı taşıyarak ona maruz kalacak hedef kitle için dikkat çekici hale getirilmesini ifade eder. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Advertorial içeriklerin ortaya çıkmasındaki en temel neden, insanların doğrudan reklam içeriklerine maruz kalmak istememeleridir. Advertorial içeriklerin içinde herhangi bir markanın, kurumun ya da kişinin reklamı yer alıyor olsa da, bu reklamlar okuyucuya doğrudan hissetirilmez. Nitekim bu içerik ona maruz kalacak insan için ilgi çekici bir içerik olduğundan, okuyucular buna gönüllü olarak maruz kalır. Advertorial içeriklerin basın bültenleri ile arasındaki fark; basın bülteninin bir haber değeri taşıması, advertorial içeriklerin ise böyle bir zorunluluğu olmamasıdır. Ayrıca advertorial içerikler SEO çalışmalarını da destekleyici nitelikte olduğu için markaların, kurumların ya da kişilerin arama motorlarında üst sıralarda yer almalarına yardımcı olur. 

İnternette Yayın Garantili Haber Yaptırmak

Basın bültenleri hem geleneksel medyada hem de dijital medyada markaların, kurumların ya da kişilerin kendilerini tanıtmaları ve hedef kitleye ulaşmaları açısından en etkili araçlardan biri. Özellikle arama motorlarında üst sıralarda yer alan ve çok geniş bir kitle tarafından takip edilen haber sitelerinde yayınlanan bir basın bülteninin kurumlara, markalara ve kişilere son derece olumlu etkileri olur. Bu haberlerin doğrudan dijital ortamda yayınlanması, bu haberlerden alınacak olan katkının maksimum seviyede olmasını sağlar. 

Çünkü bugün insanlar herhangi bir konu, kurum, marka ya da kişi hakkında bilgi almak istediklerinde ilk olarak arama motorlarına başvuruyor. Bir diğer yandan yapılan araştırmalara göre i̇nternet kullanıcılarının yüzde 65’lik kısmı herhangi bir kişi ya da kurum hakkında bilgi almak için en güvenilir kaynağın arama motorları olduğunu düşünüyor. Son olarak; eğer arama motorlarında herhangi bir kişi, kurum ya da marka hakkında 3 ya da daha fazla negatif sonuç bulunuyorsa, potansiyel takipçilerin ya da müşterilerin yüzde 70’lik kısmının kaybedilmesi mümkün hale geliyor. Bu yüzden arama motorlarında listelenecek olan olumlu haberlerin sayısının artırılması ve negatif haberlerin de alt sıralara gönderilmesi gerekiyor. Burada da devreye advertorial içerikler ile basın bültenleri giriyor. Nitekim PR çalışmaları ve algı yönetimi açısından internette yayın garantili haberler yaptırmak ve advertorial içerikler büyük önem taşıyor. 

Distile olarak biz hedef kitlenizi belirlenmesi, advertorial içeriklerin ve internette yayınlanacak olan haberlerin hazırlanması konusunda profesyonel destek sağlıyoruz. Türkçe olarak yayın yapan 1400’ten fazla i̇nternet haber sitesi ile geliştirdiğimiz online medya ilişkileri sayesinde kişiler, kurumlar ve markalar için internette yayın garantili haberler oluşturuyoruz. Aynı zamanda algı yönetimi çalışmaları kapsamında i̇nternet ortamında bulunan olumsuz haber ve içeriklerin kaldırılması konusunda da profesyonel destek sağlıyoruz. Siz de hizmet detaylarımız hakkında bilgi almak ve hemen bir yüzyüze görüşme planlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir