İnternetteki Asılsız Haberler Nasıl Kaldırılır?

İnternetteki Asılsız Haberler Nasıl Kaldırılır?

İnternet her ne kadar büyük bir nimet olsa da, ardımızda bıraktığımız tüm izleri arşivliyor ve bu her zaman iyi bir şey değil. Bir diğer yandan i̇nternet üzerindeki bilgilerin tamamını doğru kabul etmek ne yazık ki mümkün değil. Günümüzde pek çok kullanıcının gerçek sandığı çok sayıda asılsız haber ile karşılaşıyoruz ve bu haberler hem kişilerin hem de markaların itibarını ciddi oranda zedeliyor. Peki internetteki asılsız haberler nasıl kaldırılır ve bunu yapmak size ne kazandırır?

İnternetteki Asılsız Haberler Nasıl Kaldırılır?

Eğer dijital ortamda yer alan haberler arama motorlarında listeleniyorsa, ilk olarak Google ile iletişime geçerek bu haberlerin kaldırılması için talep oluşturabilirsiniz. Fakat bu talepler genellikle sonuçsuz kalır. Ayrıca bu haberler Google’dan kaldırılsa bile asıl kaynaklarında kalmaya devam ederler. Haberlerin yer aldığı sitelerin yöneticileri ile iletişime geçmek de bir yöntemdir fakat genellikle bu iletişim süreci istenilen sonucu vermez. Ayrıca günümüzde i̇nternet üzerinden yayın yapan haber sitelerinin sayısının artması, bir haberin çok kısa süre içerisinde birden fazla haber sitesinde yayınlanmasına neden olur. Yani bu kadar çok haber sitesi ile iletişime geçmek çok fazla zaman alır ve genellikle bu çabaların olumlu sonuç vermez. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu yüzden eğer i̇nternet ortamındaki haberlerin kaldırılmasını istiyorsanız, bu alanda hem deneyimli bir teknik ekiple hem de alanında uzman avukatlarla çalışan profesyonel ajanslardan destek almanızı öneririz. Böylelikle sorunlarınızı hızlı, minimum emekle ve diğer yöntemlere oranla çok daha etkili bir şekilde sonuca kavuşturabilirsiniz. 

İnternetteki Asılsız Haberleri Kaldırmak Neden Önemli?

Tüm dünyada insanların büyük bir çoğunluğu, vakitlerinin önemli bir kısmını dijital ortamda geçiriyor. Bu durum markaların iletişim çalışmaları için de geçerli. Nitekim hem bireyler hem de markalar birer dijital kimlik yaratmış durumda. Bu yüzden bu kimliğin doğru şekilde inşası büyük önem taşıyor. Eğer i̇nternet ortamında bireylere ya da markalara saldıran bir haber çıkarsa, bu haber çok kısa süre içerisinde, sosyal medyanın da gücüyle büyük kitlelere ulaşabilir. Yani dijital ortamda büyük emeklerle inşa etmiş olduğunuz pozitif kimlik, yalnızca asılsız bir haberler birkaç saat içerisinde yerle bir olabilir. Bu yüzden i̇nternet ortamının düzenli olarak taranması ve kişiler ya da markalar hakkında paylaşılmış olan asılsız haberlere müdahale edilerek her birinin kaldırılması gerekir. 

İnternetin ortamındaki asılsız haberlerin kaldırılması, negatif algının pozitif algıya dönüştürülmesi için tek başına yeterli değildir. Dijital ortada yeni bir sayfa açmak ve pozitif bir algı inşa etmek için advertorial manşet içerik ve SEO çalışmaları da dahil olmak üzere çeşitli enstrümanlardan faydalanmak gerekir. Profesyonel ajanslardan alacağınız bu tip bir paket pozitif bir algı inşa etmenize yardımcı olurken, bir yandan da Google’da üst basamaklara çıkmanızı sağlar. 

Distile ile İtibarınızı Koruyun

İnternet üzerinden asılsız haberleri kaldırmak için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem mevcut. Fakat Google üzerinden talep oluşturmak, haber sitelerinin yöneticileri ile iletişime geçmek ya da hukuki yollara başvurmak size hem zaman kaybettirir hem de kısa sürede sonuç vermez. Alanında uzman teknik ekibi, avukatları ve sektör profesyonelleri ile Distile, arama motorlarından içerik kaldırma ya da i̇nternet sitelerindeki asılsız haberleri kaldırma gibi konularda 10 yılı aşkın sektör tecrübesiyle etkili çözümler sunar. Eğer siz de istediğiniz sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşmak ve dijital görünürlüğünüzün pozitif inşasına şimdi başlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir