İnternetteki Haberleri Sildirtme ve Kapattırma

İnternetteki Haberleri Sildirtme ve Kapattırma

haberlerin hem internet sitelerinden silinmesi hem de arama motorlarından kaldırılmasını kapsayan internetteki haberleri kapattırma ve sildirtme işlemi internet haberciliğinin yaygınlaşması ile karşımıza çıkan hukuki konulardan biridir. Bir internet sitesinde çıkan bir haber çok kısa bir süre içinde yüzlerce sitede hatta sosyal medyada yayılmaktadır. Bir haber arama motorlarında arattırıldığında arama sonuçlarında görünüyorsa bu, o haberin internette var olduğunu gösterir. Aratılan haberin internette var olması demek onu arama motorlarının uygun bulduğu anlamını taşımaz. Sizin görmek istemediğiniz bir haberi başkaları görülmeye değer bulabilir. Bu sebeple arama motorları uygunluk denetimi yapmayıp sadece var olanı göstermektedir. İnternette arama motorlarında en çok aranan kelimelerden biri de Haber Sildirme Botu’dur. Ancak arama motorlarından kaldırtma veya internetteki haberleri sildirtme ve kapattırma işlemi için başvurulabilecek herhangi bir haber sildirme botu mevcut değildir.

İnternetteki haberleri sildirtme ve kapattırma işleminin hukuki yönü nedir?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Haber sitelerinde bulunan bir haberin gerçeğe aykırı veya abartılı olması kişilerin ya da kurumların itibarını zedeleyen hukuki bir olay olarak karşımıza çıkmaktadır. Hukuka aykırı paylaşımlar, kişisel bilgilerin izinsiz paylaşılması, özel hayatın gizliliği ihlali gibi durumlar haber sitelerinden haber sildirme ve kapattırma işlemine konu olmaktadır. Hukuki açıdan haberin silinmesine ya da kapatılmasına gerekçe oluşmamışsa veya haberi beğenmemeniz nedeniyle haberi sildirmek istemeniz bir haberin internetten silinmesi ya da kapatılması için yeterli olmamaktadır. Hukuka aykırı haberlerin internetten silinmesi işlemleri, konusunda uzman bir bilişim avukatı vasıtasıyla çözülebilmektedir. Bilişim avukatları 5651 sayılı kanun kapsamında sildirtme ve kapattırma işlemi yaparlar.

Distilasyon ile haber sildirtme ve kapattırma mümkün mü?

Günümüzde internetteki haberleri sildirtme ve kapattırma işlemi gerçekleştirmek isteyen gerçek ya da tüzel kişiler tek tek internet siteleriyle mücadele etmektense bu konuda kendilerine çözüm üretebilecek profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Haberin aramalardan kaldırılması ihtiyacı ve kaynaklarından temizlenmesi söz konusu olduğunda distilasyon diye adlandırılan çalışmalara ihtiyaç duyuluyor. Distilasyon çalışmaları sizin açınızdan maddi ve/ veya manevi zarara sebep olan haberleri tüm arama motorlarından ve sitelerden tarayarak takip altına alan bir yöntemle çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir