İnternetteki Kötü Yorumlar Nasıl Silinir?

İnternetteki Kötü Yorumlar Nasıl Silinir?

Çalışmalarını dijital ortamda yürüten bireylerin ya da ticari faaliyetlerini dijital ortama taşımış olan işletmelerin başarılı olabilmek için kusursuz bir dijital görünürlüğe ihtiyacı var. Dijital ortamda pozitif olarak inşa edilmiş bir itibar, hem sosyal hem de ticari olarak başarı elde edilmesine yardımcı oluyor. Fakat bu pozitif itibarı tersine döndürebilecek bazı durumlar var. Sözlük, şikayet siteleri, alışveriş siteleri ya da sosyal medya platformlarında yapılmış olan kötü yorumlar itibar kaybına yol açabilecek en ciddi durumlardan biri. Peki i̇nternetteki bu kötü yorumları kaldırmak için ne gibi yollara başvurmak gerekiyor?

İnternetteki Kötü Yorumları Kaldırmanın Önemi

Kişilerin geniş bir kitleye sahip olarak gelir elde etmek, markaların ise ticari başarılarını bir üst seviyeye taşımak için dijital ortamda görünür olmaları büyük önem taşır. Nitekim reklam ve pazarlama faaliyetleri de geleneksel medya araçlarından büyük ölçüde dijital ortama taşınmış durumda. Bu yüzden dijital ortamdaki itibarın herhangi bir nedenle negatif hale gelmesi, hem markaların hem de bireylerin arzu ettikleri amaçlara ulaşmalarına engel olur. Çünkü günümüzde kullanımı yaygınlaşmış olan sosyal medya araçları, herhangi bir olumsuz düşüncenin bir anda geniş bir kitleye ulaşmasına neden olabilir. Bu hem mevcut kitlenin hem de elde edilen ticari başarının bir anda kaybedilmesi anlamına gelir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Tıpkı i̇nternet ortamında hakkınızda yapılan olumsuz bir haberin dolaşıma girmesi gibi şikayet sitelerinde, sosyal medya platformlarında ya da alışveriş sitelerinde yapılmış olan kötü yorumlar da size zarar verebilir. Söz konusu kötü yorumların kaldırılması adına gösterilen bireysel çabalar genellikle yetersiz kalır ve size zaman kaybettirir. Oysa böyle durumlarda kaybedilecek olan bir gün bile göreceğiniz zararın büyümesine neden olabilir. Bu yüzden i̇nternet üzerinde bulunan kötü yorumları kaldırmak için yapmanız gereken ilk hamle, bu alanda profesyonel destek sağlayan ekiplerden destek almaktır.

İnternetteki Kötü Yorumları Kaldırmak

Kötü yorumları kaldırmak için başvurulabilecek pek çok yöntem olsa da, bu yöntemlerin tamamının etkili sonuç verdiğini söylemek mümkün değil. Örneğin kötü yorumları yapan kişilerle iletişime geçmek ve sorunu çözmeye çalışmak genellikle sonuç vermez. Çünkü internette yapılan yorumların çok azı gerçek kişiler ya da gerçek isimler ile yapılır. Yani çoğuna ulaşmak mümkün değildir. Nitekim bireysel çabalarla sonuca ulaşmanın neredeyse imkansız olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kötü yorumların kaldırılması için hukuki yöntemlere başvurmak bir diğer yöntem. Fakat bu yöntemde de bir takım belgeler hazırlamanız, kanıtlar sunmanız ve söz konusu yorumların kaldırılması için mahkemeyi ikna etmeniz gerekir. Bu da sizi hem emek açısından hem de zaman açısından yıpratır. Peki kötü yorum kaldırma sürecinde hem hızlı hem de etkili sonuç alabilmek için ne yapmanız gerekiyor?

Distile İle Kötü Yorumlardan Kurtulun!

Vakit konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, doğrudan kötü yorumların sahipleri ile iletişime geçmek ya da hukuki bir süreç başlatmak tavsiye edilmez. Çünkü oluşabilecek zararın minimum seviyede tutulması için hızlı şekilde aksiyon almak ve süreci sonlandırmak gerekir. Ayrıca kötü yorum kaldırma hizmetinin, marka itibarını güçlendirecek ek hizmetler ile desteklenmesi de büyük önem taşır. 

Kötü yorumların kaldırılması adına profesyonel destek sağlayan Distile, i̇nternet ortamında yer alan tüm kötü yorumların tespit edilmesini ve bunların bir daha geri gelmeyecek şekilde kaldırılmasını sağlar. Olumsuz yorumlar nedeniyle kaybedilmiş olan itibarın geri kazandırılması adına online itibar yönetimi çalışmaları yürüten Distile ekipleri, bireysel itibarın ve marka itibarının güçlendirilmesine yardımcı olur. Siz de şimdi bizimle iletişime geçerek hizmet detayları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir