İnternetteki Olumsuz Haber ve Yorumların Kaldırılması

İnternetteki Olumsuz Haber ve Yorumların Kaldırılması

Günümüzde hemen hemen her insanın, işletmenin ve markanın i̇nternet üzerinde bir profili, web sitesi ya da sosyal medya hesabı var. Bu durum hem sosyal hem de ticari anlamda pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Fakat söz konusu avantajlar hakkınızda çıkan olumsuz haberler ya da yapılan kötü yorumlar ile dezavantaja dönüşebilir. Peki i̇nternet üzerindeki olumsuz haberleri ve yorumları kaldırmak için ne yapmak gerekiyor?

İnternetteki Olumsuz Haber ve Yorumların Kaldırılması Neden Önemli?

Günümüzde hem bireylerin hem de işletmelerin kendilerini dijital ortamda var etmesi büyük önem taşır. Bireyler için Youtube ve Instagram gibi platformlarda geniş bir kitleye sahip olmak, gelir elde etmek için son derece popüler bir yöntemdir. İşletmeler ve markalar açısından i̇nternet ortamında var olmak hem e-ticaret faaliyetlerine hem de reklam ve pazarlama faaliyetlerine büyük katkı sağlar. Bireylerin, işletmelerin ve markaların i̇nternet ortamındaki imajının olumsuz olması, arzu edilen amaçlara ulaşmaya engel olur. Nitekim günümüzde sosyal medya araçlarının çok yaygın kullanılıyor olması, herhangi bir olumlu ya da olumsuz düşüncenin çok kısa süre içerisinde büyük bir kitleye ulaşmasını sağlar. Yani bireyler sahip oldukları popülariteyi bir anda kaybedebilir, işletmeler ise çok kısa süre içerisinde iflasın eşiğine sürüklenebilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternet ortamındaki imajın negatif hale gelmesini sağlayacak çok sayıda faktör bulunur. Örneğin bir birey ya da işletme hakkında çıkmış olan negatif bir haber, bir anda imajın yerle bir olmasına neden olabilir. Ya da çeşitli haber sitelerinde ya da sosyal medya platformları üzerinde yapılan yorumlar doğrudan sizi hedef göstererek zarar verebilir. Söz konusu olumsuz haberlerin ve yorumların kaldırılması için tek başınıza bir mücadele yürütürseniz, sonuca ulaşmak için çok fazla emek ve vakit harcamanız gerekir. Ayrıca bu tarz çabalardan genellikle bir sonuç çıkmaz. Dolayısıyla i̇nternet ortamında bulunan ve imajınızı olumsuz olarak etkileyen haberlerden ve yorumlardan kurtulmak için ya hukuki yollara başvurmanız ya da profesyonel destek almanız gerekir.

İnternetteki Olumsuz Haber ve Yorumlar Nasıl Kaldırılır?

İnternetteki olumsuz haber ve yorumların kaldırılması konusunda en sık başvurulan yöntem bireysel girişimlerdir. Yani haberlerin yayınlandığı siteler ile ya da yorumları yapan kişiler ile iletişime geçerek bu haberlerin ya da yorumların kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Fakat söz konusu muhataplara ulaşmak her zaman mümkün değildir. Çünkü haberlerin hala yer aldığı siteler terk edilmiş, yorumları yapmış olan kişiler hesaplarını kapatmış olabilir. Yani bireysel çabalar ile sonuca ulaşmak neredeyse imkansızdır. Bir diğer yöntem olan hukuki yollara başvurmanın ise çeşitli zorlukları bulunur. Örneğin içerik kaldırma talebinde bulunduğunuzda gerekli belgeleri ve kanıtları sunmak zorundasınızdır ve her zaman elinizde söz konusu içeriklerin kaldırılması için geçerli nedenler olmayabilir. Bu da sizin için hukuki kanalların daha en başından kapanması anlamına gelir. Ayrıca elinizde geçerli nedenler olsa bile, bunları kabul ettirmeniz ve mahkemeyi içeriklerin kaldırılması için ikna etmeniz genellikle çok uzun vakit alır. Nitekim bu vakit sizden çok fazla şey alıp götürebilir. Peki böyle durumlarda ne yapmak gerek?

Eğer yeterince vaktiniz yoksa ve bireysel çabalara girmek ya da hukuki yollara başvurmak istemiyorsanız, bu durumda profesyonel destek alabilirsiniz. Online itibar yönetimi ve içerik kaldırma hizmetleri konusunda profesyonel destek sağlayan distile, i̇nternet üzerinden kaldırılmasını istediğiniz tüm olumsuz haberleri ve yorumları hızlı ve etkili bir şekilde kaldırır. Siz de sorunsuz bir şekilde sonuca gitmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir