[vc_row][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

İnternetten Haber Kaldırma Nasıl Yapılır?

Distile, internet üzerinden kaldırılmasını istediğiniz içerikleri, uluslararası hukuk ağı, alanında uzman teknik ekibi ve profesyonel medya ilişkileri departmanı ile hızlıca sonuca ulaştırmaktadır. 2010 yılından bu yana internetten haber kaldırma konusunda pek çok başarılı proje yürütmüş Distile kişilere ve kurumlara çözüm üretmektedir.

Olumsuz haber, fotoğraf, video içeriklerin yanı sıra telif hakkı size ait film, müzik gibi eserlerin kaldırılması, marka ihlallerinin ve şikayetlerin de önüne geçilmesini planlamaktadır.

Uzmanlarımız tarafından yapılan teknik analiz sonucunda adınıza ya da şirketinize yönelik arama motorlarında mevcut tüm olumsuz içerikler listelenir. Haberlerin veya görünmesini istemediğiniz içeriklerin bulunduğu haber sitelerine yönelik strateji belirlenir ve bunların kaynaklarından, haber sitelerinden kaldırılması, silinmesi sağlanır. İnternetten haber kaldırma konusu gereği titizlik gerektiren ve özel çalışmalar ile yapılması gereken bir danışmanlık hizmetidir.

Distile, sizin belirlemiş olduğunuz spesifik içerikler üzerine de çalışma yapmaktadır. Sadece Google arama motoru üzerinden haber kaldırmak ile yetinmez ilgili içeriği kaynaklarından kalıcı olarak siler. Haber sitelerinden haber sildirtme, uygunsuz veya istemediğiniz fotoğrafları kaldırmak, video kaldırmak (Youtube’dan video sildirmek) sadece Google, Yandex veya Bing üzerinden yapılması mümkün olmayan bir işlemdir, yapılan işlemler hukuki çalışmalar ile birlikte sistemli ve stratejik yürütülmesi gerekmektedir.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Çalışma aşamaları

 • İçerik ve URL listeleme
 • Class analizi ve strateji belirleme
 • İçeriklerin kaynaklarından kaldırılması
 • Google, Yandex vb arama sonuçlarından kaldırma
  • Haber siteleri veya video kaynaklarından (Youtube – Dailymotion – İzlesene vb) içerik silme işleminin gerçekleşmesi
 • Sonuçları liste üzerinden raporlama ve yeniden bakış
[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Distile ne yapar?

 • Tüm içerikleri kaynaklarından kaldırır
 • Kalıcı olarak veritabanlarından ve site arşivlerinden siler
 • Google ve Yandex üzerinde yok edilmesi için teknik çalışma yapar
 • İnternetten sildiği içerik (yazı – fotoğraf – video) veya haberlerin geri gelmeyeceğinin garantisini verir
 • Sonuçları haftalık bazda size raporlar
[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]

Distile, internet üzerinden kaldırmak istediğiniz haberleri, uluslararası hukuk ağı, alanında uzman teknik ekibi ve profesyonel medya ilişkileri departmanı ile hızlı ve kalıcı şekilde kaldırmaktadır.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Uluslararası Hukuk Ağı

Distile, ABD ve Avrupa’daki partnerleri ve bilişim hukuku uzmanları ile internet üzerinde adınızın geçtiği iftira, hakaret, yalan ve asılsız haber, karalama, ifşa vb konular içeren sayfaları tespit eder ve bu içerikleri bulundukları yerlerden bir daha geri gelmeyecek şekilde kalıcı olarak kaldırır ve siler.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

7/24 Takip & İzleme

Distilasyon uzmanlarımız, özel yazılımımız ve araçlarımız ile benzer haberlerin/içeriklerin başka sitelerde yayınlanmasını önleme amacıyla 7/24 takip yapar. İnternetten haber kaldırma ile işlemler bitmez. Potansiyel krizler, Distile monitör hizmeti ile henüz doğmadan önlenir ve sonuçlar raporlanır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][vc_column width=”1/4″][stm_sidebar sidebar=”311″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dikkatli Olun!

Google’da haber, fotoğraf ve video kaldırma ile ilgili olarak en çok aranan kelimelerden biri de, “haber kaldırma botu” dur.

İnternetten ya da arama motorlarından şahsınız veya yakınınızla ilgili içerik kaldırmak için başvurabileceğiniz herhangi bir haber kaldırma botu ya da robotu yoktur. İnternetten haber kaldırma uzmanlar tarafından titizlikle uygulanması gereken bir çalışmalar bütünüdür.

Tamamen profesyonel kişiler tarafından gerekli yerlerle iletişime geçilmesi ve haber kaldırma prosedürlerinin uygulanması sonucunda 24 ila 72 saat arasında yapılan başvurular sonucunda belirlenen içerikler tamamen silinmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” el_class=”third_bg_color” css=”.vc_custom_1451889219674{margin-bottom: -60px !important;}”][vc_column][vc_cta h2=”İnternetten kaldırılmasını istediğiniz bir haber mi mevcut?” h2_font_container=”font_size:20px|color:%23000000|line_height:24px” h2_use_theme_fonts=”yes” shape=”square” style=”flat” add_button=”right” btn_title=”teklif alın” btn_style=”flat” btn_color=”theme_style_2″ btn_align=”right” btn_i_align=”right” btn_i_icon_fontawesome=”fa fa-chevron-right” btn_add_icon=”true” btn_button_block=”true” el_class=”third_bg_color” css=”.vc_custom_1469864190692{margin-bottom: 0px !important;}” use_custom_fonts_h2=”true” btn_link=”url:http%3A%2F%2Fwww.distile.com.tr%2Filetisim%2F|title:distile%20ileti%C5%9Fim||” btn_custom_onclick=”true”][/vc_cta][/vc_column][/vc_row]