İnternetten Hakkımızdaki Haberleri Silme

İnternetten Hakkımızdaki Haberleri Silme

İnternetten Hakkımızdaki Haberleri Silme

İnternette yayınlanan haberleri görmek için en çok resmi haber sitelerine gireriz. Bazı blog tarzındaki haber sitelerinde gerçek olan ve ya olmayan bir haber yayınlanmadığı düşüncesi de aklımız her zaman kurcalayan sorular arasında yer alır. Sanal ortama eklediğimiz ve ya başkasının bizim hakkımızda bizden izinsiz olarak eklediği haber niteliği taşıyan içerikler şahsımızı rahat edebilir. Bu durumda o çıkan haberleri biran önce internet ortamından kaldırmak isteriz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternette hakkımızda çıkan haberleri kaldırmak mümkündür. Fakat bu haberi kaldırtmak zannedildiği kadar kolay değildir. Ancak tahmin edildiği kadar da zor değildir. Sadece yapılması gereken bazı resmi adımlar ve evrak işlemleri gereklidir. Ayrıca bazen de nadiren de olsa haberi yayınlayan site yöneticisi ile iletişime geçip haberin kaldırılmasını istediğinizde olumlu cevap alınabilmektedir. Tabi bu nadiren site sahibinin inisiyatifine kalmış bir durumdur.

İnternetten Hakkımızdaki Haberleri Silmehİnternette İstenmeyen Haberleri Kaldırma

Hakkınızda internette çıkan bir haberi kaldırmak istediğinizde haber yapandan kaldırma talebinize olumsuz yanıt geldiğinde savcılığa dilekçe ile müracaat etmeniz gerekir. Dilekçenizde hakkında yayınlanan haberlerin kaynak adresleri ve haberi neden kaldırmak istediğiniz belirtilmelidir.

Sizin verdiğiniz kaynak adreslerin haricinde başka yerde yayılarak çoğalan haber sitelerinde adreslerini vermeniz gereklidir. Bilgisini vermediğini bir sitede yayınlanan haberi sonradan başka sitede gördüğünüzde yeniden dilekçe ile yasal yollardan internetten haber sildirme aşamalarını takip etmelisiniz.

 Distile İle İnternetten Haber Sildirme

İnternetten hakkınızdaki haberi sildirmek istediğinizde savcılığa verilen evrakların ve davaların takibini yapmak gereklidir. Bu sebeple birçok kişi bu aşamalar ile uğraşmak istemez. Bu gibi durumlar da distile danışmanlık devre girerse sizin adınıza sizi yormadan internette hakkınızda çıkan tüm haberleri en kısa sürede sildirir. Distile bilişim sorunlarını uzun yıllardır çözerek tecrübe edinmiştir. Üstelik tüm yasal süreçleri güncel kanun yasası maddelerini takip ederek tecrübesini hep güncel tutmaktadır.

Distile danışmanlık sadece internetten haber kaldırma yapmamaktadır. Olumsuz çıkan içerikleri müdahale etme, resim kaldırma, video sildirme, izinsiz logo ve marka kullanımlarını durdurma, online itibar arttırma, sosyal medya çalışmaları gibi birçok bilişim ve internet sorunlarını çözmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir