İnternetten Yanlış Veri ve Bilgi Kaldırma

İnternetten Yanlış Veri ve Bilgi Kaldırma

Teknolojinin gelişmesi ve tüm hayatımızın sanal ortama taşınması ile birlikte, her birey kendini veya firmasını internet ortamında, çeşitli sosyal medya paylaşımlarında ya da haberlerde görme ihtimali oldukça yükseldi. Bu kadar hızlı yayılan haberlerin nasıl takip edileceği ya da olumsuz haberlerden ne şekilde kurtulunacağı en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. İnternetin bu kadar hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve her bireyin cebindeki telefonlarda bile en yüksek hızlarda bilgiye erişebilme özellikleriyle internetten beklentiler de oldukça yükseldi. Bu beklentilerin en başında kişi ya da kurumların bilgisini internetten hızlı bir şekilde öğrenmek şeklinde olmaktadır. Kurumlar ya da bireyler işe alacakları, birlikte çalışacakları, ortak olacakları kişileri internet üzerinden araştırma yoluna gitmektedir. Yeni tanışılan ya da herhangi bir şekilde merak edilen kişiler değişik arama motorları tarafından sorularak bilgi alınmaya çalışılmaktadır.

 İnternetten Yanlış Veri ve Bilgi Kaldırma

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İnternetten Hızlı Bilgi

Dünya üzerinde bulunan birçok şirket ya da marka internet üzerinden tanınıyor ya da onlar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. İşte internetteki doğru bilgi ve bireylerin üzerinde oluşturduğu algı, insanların alacakları kararları büyük ölçüde etkilemektedir. Bu durum internette verilen yanlış verilerin ve yanlış bilgilerin nasıl kaldırılacağı sorusunu doğurmaktadır. İtibar Yönetimi kavrama yaklaşık elli yıldır duyduğumuz bir kavramdır. Ancak internetin yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandığı 2000’li yılların başından beri “Online İtibar Yönetimi” kavramı ortaya çıkmıştır. İtibar Yönetimi kavramından ayrı olarak düşünülmesi gereken online İtibar yönetimi, yeni neslin en önemli alanlarından biri olarak kabul edilir. Online İtibar Yönetimi, ölçülebilir, raporlaştırılabilir ve sürdürülebilir özelliklere sahiptir. Bu yöntem sayesinde internet üzerindeki tüm alanlar kullanılarak hedef kitlenin algısının değiştirilmesi ya da kurumların itibarlarının belli bir düzeyde tutulması sağlanır.

 

Paylaşımların Kaldırılması

İnternet üzerinden yanlış olan verilerin ve bilgilerin kaldırılması oldukça zordur. Örneğin yıllar önce yayınlanan ve yüzlerce farklı site tarafından kopyalanan bir haberin kaldırılması oldukça yoğun bir uğraş gerektirmektedir. İnternet, tüm dünyaya özgür olmayı savunsa da sosyal platformlarda ya da video paylaşım sitelerinde iftira, karalama ya da hakaret içeren yazı ve videolar büyük krizleri sebep olmaktadır. Bu tarz haber ya da videolar 5651 sayılı kanun çerçevesinde en geç 72 saat içerisinde kaldırılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir