İntikam Amaçlı Müstehcen İçeriklerin Aramalardan Kaldırılması

İntikam Amaçlı Müstehcen İçeriklerin Aramalardan Kaldırılması

İnternet, ilk ortaya çıktığı zamanlardaki masum ve hayatı kolaylaştırıcı görüntüsünden oldukça uzak durumda. Yine de bu durum internetin tamamen kötü bir şey olduğunu göstermiyor. Yani interneti hem iyi hem de kötü tarafları ile ayrı ayrı değerlendirmek gerek. Bu noktada insan hayatı üzerinde son derece olumsuz etkileri bulunan ifşa kavramına değinmek önemli. Çünkü kişilerin rızası ile ya da rızası olmadan çekilen müstehcen görüntülerinin intikam amaçlı olarak i̇nternet ortamında yayınlandığına tanık oluyoruz. Peki ifşa adı altında paylaşılan bu içeriklerin olumsuz etkileri neler ve bu görüntülerin aramalardan kaldırılması için ne gibi yöntemlere başvurmak gerekiyor?

İntikam Amaçlı Müstehcen İçeriklerin Olumsuz Etkileri

Günümüzde fotoğraf ve video çekmek, çekilen bu görüntüleri binlerce ve hatta milyonlarca insan ile bir anda paylaşmak mümkün. Fakat söz konusu video ve fotoğraflar her zaman özçekimleri, güzel bir yemeği ve manzarayı ya da eğlenceli bir anı içermiyor. Özellikle müstehcen içeriklerin şantaj, çıkar sağlama ya da intikam amacıyla kullanılması da sık karşılaşılan bir durum haline geldi. İlişkilerin mutlu ve güzel günlerinde hatıra olarak çekilen müstehcen görüntülerin ilişkiler bittikten sonra yayınlanması taraflar için ailevi, sosyal ve mesleki problemleri de beraberinde getirebiliyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Herhangi bir bireyin müstehcen içeriklerinin rızası olmadan intikam amaçlı olarak paylaşılması, bu kişilerin ailelerinden dışlanmasına neden olurken, sosyal hayat içerisine dahil olmayı da zorlaştırıyor. Nitekim bunun yalnızlaşma, depresyon ve hatta intihara kadar varabilecek derin bir bunalım hali gibi sonuçları olabiliyor. Tüm bunlara ek olarak kişinin işini kaybetmesi, mesleki kariyerinin yerle bir olması ve buna bağlı olarak ekonomik bir çöküntünün meydana gelmesi gibi sonuçlarla karşılaşmak da mümkün. Bu yüzden söz konusu içeriklerin tespit edilmesi ve kaynaklarından kalıcı olarak, bir daha asla geri gelmeyecek şekilde kaldırılması gerekiyor. 

İntikam Amaçlı Müstehcen İçeriklerin Kaldırılması

İnternet ortamında yayınlanmış olan müstehcen içeriklerin kaldırılmadığı her an bireylere daha fazla zarar verir. Bu yüzden stratejinin hızlı şekilde planlanması ve atılması gereken adımların vakit kaybetmeden atılması gerekir. İlk etapta bu içerikleri paylaşan kişilerle iletişime geçerek, bu içeriklerin kaldırılmasını talep etmek yoluna gidilebilir. Fakat bu yöntem genellikle caydırıcı olmaz ve kişileri hukuki bir süreç başlatmaya teşvik eder. Hukuki süreçler müstehcen görüntüleri paylaşan insanlar için sıklıkla caydırıcı bir unsur olur. Fakat bu süreçte hukuki yöntemlere başvuran kişiler zaman kaybı gibi nedenlere bağlı olarak daha büyük problemler ile karşı karşıya kalabilir. Ayrıca hukuki süreç hem ekonomik hem de maddi ve manevi yıpranmaya gebedir.

Bu süreçte unutulmaması gereken nokta, müstehcen içeriklerin internetten kaldırılması için verilen bireysel çabaların son derece yetersiz olduğudur. Dolayısıyla hukuki sürecin alanında uzman avukatlar, teknik sürecin de sektör profesyonelleri tarafından yönetilmesi gerekir. Elbette bu ikisini bir arada ve tek bir kaynak aracılığıyla gerçekleştirmek de mümkün. 

İntikam Amaçlı Müstehcen İçeriklerden Hemen Kurtulun!

Alanında uzman avukatları, teknik ekibi ve sektör profesyonelleri ile 10 yılı aşkın süredir hizmet veren Distile, intikam amaçlı müstehcen içeriklerin tespit edilerek kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılmasını sağlar. Bu alanda bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler ile güvenilirlik kazanan ve geniş bir müşteri portföyü yaratan Distile, sahip olduğu enstrümanlar ile hızlı ve etkili çözümler geliştirir. Eğer siz de intikam amaçlı müstehcen içeriklerden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak, oluşabilecek muhtemel sorunları şimdiden önlemek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir