İzinsiz Haber Yapanları Şikâyet Etme

İzinsiz Haber Yapanları Şikâyet Etme

İzinsiz Haber Yapanları Şikâyet Etme

İnternet ortamında yapılan paylaşımlar genel olarak haber içeriklidir. Sosyal medya da yapılanlar da kişisel paylaşımlardır. Ancak hem haber sitelerinde hem de sosyal medyalarda yapılan izinsiz haberler ve haber niteliği taşıyan resimlerin kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu yasak ihlali çiğnendiği takdirde 5651 sayılı yasa gereği cezası bulunmaktadır. Bu tarz izinsiz haber yapanları şikâyet etmek her dürüst vatandaşın vazifesidir.

Onayı verilmeyen haberlerin yayınladığını fark ettiğiniz anda ya site kurucuna haberi kaldırmasını talep ederek ya da yasal süreci izleyip şikayet ederek istenmeyen haberler kaldırılır. Belki bu aşama bazen uzun bir süreç olmaktadır ama hem izinsiz haberin kapatılması hem de ceza uygulanması bu süreci takip etmeye değmektedir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İzinsiz Haber Yapanları Şikâyet Etmeİzinsiz Yayınlanan Haber Nasıl Şikayet Edilir?

İsteksiz yayınlanan haberler genel de müstehcen, iftira, hakaret içeren, haberi yapılan kişiyi ifşa eden, uygunsuz resimleri videoları yayınlayan, toplum ahlakına ters düşen ve tüm bunları yaparken haber sahibinden izin alınmayan paylaşımlar suç niteliği taşımaktadır. İnternet ortamı bu gibi haberlerin hızla yayılmasına ve hemen çoğalmasına elverişlidir. Yayınlanan haber ne kadar çok ilgi çeker ve izlemeye talep olursa o kadar hızlı yayılır ve paylaşılır.

İzinsiz yayınlanan haberlerin kapatılması için yayılan her kaynağı bulmak, tespit etmek, kayıta almak ve şikayet de bu yerleri bildirmek gereklidir. Bu aşama işin yorucu olan kısmıdır. Tüm bunları yapabilmek için yeterli teknik ve donanım bilgisine sahip olmanız gereklidir. Tabi hukuki işleyişi ve aşamaları bilmek önemlidir.

Bu konularda bilginiz yok ise bir uzmandan yardım almak isteğinizin hızlı sonuca ulaşmasını sağlayacaktır. Bilişim ve medya sorunlarının her çeşidi ile ilgilenen distile danışmalık ile irtibata geçerek izinsiz yayınlanan tüm haberleri tüm kaynaklarından temizletebilirsiniz.

Distile İle İzinsiz Haberi Şikayet Etme

İşinde uzman olan ve tüm sorunlarını hukuki ağ ile çözümleyen distile danışmalık tüm bilişim sorunlarında tecrübe sahibidir. Birçok internet problemlerini çok uzun yıllardır en kısa sürede çözdüğü için her alanda profesyonel hizmet vermektedir. Online itibar, telif hakkı koruma, olumsuz tüm içerikleri kaynağından temizleme gibi farklı alanlarda da hizmet vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir