İzinsiz Yapılan Haberlerden Kurtulmak

İzinsiz Yapılan Haberlerden Kurtulmak

İzinsiz Yapılan Haberlerden Kurtulmak

İnternet ortam birçok amaç için kullanılabilmektedir. İnternetin kurulum amacı birçok işlemi kolay yapmak ve iyi niyetlerle yapılacak olan işleri iyi amaçlara sunmaktır. Ancak dünya geneli olarak internet birçok kötü ve art niyetli amaçlarda kullanılmıştır. Halada aynı amaçların geliştirilmiş halleriyle kullanılmaya devam etmektedir. Özellikle izinsiz yapılan haberler de izinsiz kullanılan resim, video gibi görüntüler en çok rahatsız olunan konulardandır.

5651 sayılı yasa ve kanun gereği internetten içerik, resim, video ve haber kaldırtma işlemleri yapılabilmektedir. Ancak bu işlemleri yapabilmek için 5651 sayılı yasa gereğini içeren sebeplerin olması gerekmektedir. Bu sebeplerin arasında yer alan kişilik haklarının ihlali, karalama, intihara yönlendirme, çocuk istismarı, fuhuş, müstehcen içerik, sağlığı tehlikeye atmaya yönelik içerikler gibi nedenleri kapsamaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İzinsiz Yapılan Haberlerden Kurtulmakİnternetten Haber Nasıl Kaldırılır?

Şahsınıza ait olan bir haber sizden izinsiz yayınlanmış ve bu haber sizi üzecek şahınıza zarar verecek nitelikte ise yasalar sizden yana hareket ederek o haberi kaldırtıyor. Haberler genel olarak resmi haber, gazete ve kanallara ait olan sitelerden yayınlanmaktadır.  Ancak bu gazete ve haber sitelerinde yayınlanan haberler kopyalanıp başka blog sitelerinde ve gayri resmi haber sitelerinde de yayınlanabilmektedir. Haberin yayılma hızı o haberin ne kadar popüler odluna bağlı olarak çoğalabilmektedir.

İnternetten izinsiz yayınlanan haberleri kaldırmak için belirli izlenmesi gereken aşamalar ve işlemler bulunmaktadır. tüm bu işlemlerden önce haberin yayınlandığı site editörü ve yöneticileri ile iletişime geçip rica edildiğinde bazen haber yayından kaldırılabiliyor. Aksi durumda yasal müracaatlara başlayarak hakkınızda çıkan tüm haberleri kaldırtabilirsiniz.

Distile İle İstenmeyen Haberden Kurtulmak

İstemediğiniz ve sizden habersiz olarak yayınlanan haberleri kaldırmak biraz emek ve zaman isteyen bir süreçtir. Tüm süreç ile ilgilenmeye vakti olmayan ve ya o stresli koşuşturmaları ve evrak işleri ile ilgilenmeyen istemeyenler distile danışmanlık ile iletişime geçerek yardım istemektedir.

Distile izinsiz yayınlanan haberleri kaldırma konusunda tecrübe sahibidir. Sadece distile danışmanlık ile iletişime geçerek işinde uzman olan ekipten destek alabilirsiniz. Bu sayede değerli zamanınız size kalmış olur ve şahsi işlerinizin aksamasına gerek kalmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir