Kişisel İtibar Yönetiminizi Nasıl Yaparsınız ?

Kişisel İtibar Yönetiminizi Nasıl Yaparsınız ?
  • Kişisel itibar yönetiminizi nasıl yaparsınız?

Bu sorunun cevabını beş adımla açıklayabiliriz. Öncelikle biraz konuya değinmeliyiz. İsmi arama motorundan veyahut sosyal ağlar aracılığı ile bağlantıya geçmek istemekte olan kişilerin ulaşabilecekleri sayfaların kontrollü ve düzenli görüntü sergilemeleri gerekmektedir. Gelelim beş adıma.

  • Google

Öncelikle adınızı Google’a yazınız. Web sonuçları ve Google görsellerinde kendinizi araştırınız. Eğer Google Alerts yaratırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Bu sayede hakkınızda yeni bir haber çıktığında düzenli bir şekilde takip etmeniz mümkün olacaktır. Google Alerts yeni oluşmuş kayıtları düzenli bir şekilde e-posta olarak size gönderir. Kişisel itibar yönetimini nasıl yaparsınız? sorusuna verilecek ilk aşama budur.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

kisisel-itibar-yonetimi-nasil-olur

  • Gizlilik ayarlarını kontrol etmek

Facebook’ta yakın olduğunuz çevreniz dışında insanlarla da iletişimdeyseniz gizlilik ayarlarınızı da kontrol etmeniz gerekmektedir. Böylece görülmesini istemediğiniz fotoğrafları gizlemiş olursunuz. Zaman zaman gizlilik ayarlarını gözden geçirmeyi de ihmal etmemelisiniz. Facebook’ta daha önceden paylaşmış olduğunuzu gönderileri ve fotoğrafları kontrol ederek ve gereksiz olanları silebilirsiniz.

  • Sosyal Medyayı Önemsemek

Eğer bir profilde ağ oluşturduysanız aktif olmalısınız. Paylaşmış olduğunuz bütün gönderilerin kayıtlara geçeceğini unutmamalısınız.

  • Kişisel medya gözden geçirilmelidir

Kişisel medya arama motoru sonuçlarında görünecektir. Online itibarınız ile sonuçların bağlantılı olduğunuz unutmayınız.

  • Bütün sosyal ağ ve iletişim kanallarınızı bir yerde toplamak

Kişisel itibar yönetiminizi nasıl yaparsınız? sorusuna cevap olarak verilecek aşamalardan sonuncusu bu tek kanalda toplama işlemidir. İnternet sitesi veya blog bu işlem için ilk akla gelen seçeneklerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir