LinkedIn Üzerindeki Yanıltıcı İçerikleri Kaldırma

LinkedIn Üzerindeki Yanıltıcı İçerikleri Kaldırma

İş dünyasının en önemli sosyal platformlarından olan Linkedin, iletişim ve etkileşimi büyük ölçüde kolaylaştırır. İş dünyası içerisinde yeni bağlantılar kurulmasını sağlarken iş ilişkilerinin geliştirilmesini, yeni kariyer fırsatları yaratılmasını ve iş deneyimlerinin takipçiler ile paylaşılmasını sağlar. Doğru bilgilerin kaynaklarından alınmasını da destekleyen platform, yanıltıcı ve doğru olmayan içerikler nedeniyle hem bireylerin hem de şirketlerin problem yaşamasına da neden olabilir. Linkedin her ne kadar söz konusu yanıltıcı içeriklerle mücadelede son derece başarılı olsa da, zaman zaman yanıltıcı içeriklerin kaldırılması için profesyonel destek alınmasını gerektirecek durumlar ortaya çıkabilir. 

LinkedIn Üzerindeki Yanıltıcı İçerikler Size Nasıl Zarar Verir?

Linkedin üzerindeki yanıltıcı içerikler, şirketlere ve bireylere hem büyüme hedefleri anlamında, hem kariyer anlamında hem de ekonomik anlamda ciddi zararlar verebilir. Şirketlerin ve bireylerin yanıltıcı Linkedin içerikleri nedeniyle yaşayabileceği sorunlardan bazıları şunlardır: 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
 • Şirket ve birey itibarı, dolayısıyla piyasa güvenilirliği zarar görür,
 • Yanlış bilgiler ve manipülatif haberler nedeniyle finansal zarar meydana gelir; bireyler için ciddi ekonomik buhranlar, şirketler için de sonu iflasa varabilecek problemli süreçler ortaya çıkabilir,
 • Şirketler ve bireyler kendilerini hukuki düzlemde savunmak zorunda kalabilir ve bu da uzun vadede geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlara neden olabilir,
 • Şirketler için müşteri sadakati kaybolduğundan, rekabet koşulları içerisindeki konum kaybedilebilir,
 • Rakip şirketler mevcut durumu kendi yararına kullanabilir. 

Tüm bu olumsuz durumlar, Linkedin üzerindeki yanıltıcı içeriklerle mücadeleyi gerekli kılar. Dolayısıyla söz konusu içeriklere hızlı şekilde müdahale edilmesi ve alınacak önlemlerle söz konusu sorunların tekrarlaması engellenmelidir. 

LinkedIn Üzerindeki Yanıltıcı İçerikler Nasıl Kaldırılır?

Linkedin üzerindeki yanıltıcı içerikleri kaldırmak isterseniz, ilk adım olarak Linkedin yöneticileri ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Kimlik avı bağlantıları, dolandırıcılık faaliyetleri, kötü amaçlı yazılımlar ve sahte içerikler Linkedin tarafından fark edildiği sürece kaldırılır. Fakat içeriklerin kaldırılması ile ilgili olarak bir şikayette bulunduğunuzda, Linkedin söz konusu şikayeti Profesyonel Topluluk Politikaları kapsamında derinlikli bir değerlendirmeye alır. Bu da belirli bir süre beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Birkaç saat beklemenin bile size ciddi zarar verebileceği durumlarda, ne yazık ki bu süreç size yardımcı olmaz. Bu yüzden böyle durumlarda profesyonel destek almanız önerilir.

Distile, alanında uzman ekibi ve 20 yılı aşkın tecrübesiyle yanıltıcı Linkedin içeriklerinin kaldırılması konusunda etkili bir performans gösterir.

Yanıltıcı LinkedIn İçeriklerini Kaldırmak İçin Distile’nin Sunduğu Çözümler

İş bağlantılarının en yoğun gerçekleştiği platform olan LinkedIn üzerindeki yanıltıcı içerikler, Distile tarafından yönetilen içerik kaldırma süreci ile hızlı şekilde kaldırılır. Distile tarafından gerçekleştirilen içerik kaldırma sürecinin öne çıkan adımları ise şunlardır: 

 • Yanıltıcı Linkedin içeriklerinin tespit edilmesi adına teknik çalışma gerçekleştirilir,
 • Söz konusu yanıltıcı içeriklere hem teknik hem de hukuki olarak müdahale edilir,
 • Tüm içeriklerin kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılması sağlanır,
 • Distile Monitör Hizmeti ile Linkedin platformu 7/24 taranır ve olumsuz içeriklerin anlık olarak tespit edilmesi sağlanır,
 • Tüm potansiyel krizler, anlık müdahaleler sayesinde önlenmiş olur,
 • Müşteri taleplerine göre haftalık ya da aylık olarak raporlama ve geri bildirim sağlanır. 

Distile, tüm bu çalışmalara ek olarak yürütmüş olduğu online itibar yönetimi çalışmaları ile Linkedin üzerindeki itibarın güçlenmesini sağlar. SEO ve arama motoru çalışmaları ise online itibarın korunmasına destek olur. Eğer siz de Distile ile çalışarak Linkedin üzerindeki yanıltıcı içeriklerin olumsuz etkilerinden korunmak ve online itibarınızı güçlendirmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir