Markamın Yetkili Servisi Gibi Davranıyorlar

Markamın Yetkili Servisi Gibi Davranıyorlar

Markamın Yetkili Servisi Gibi Davranıyorlar!

Marka şirketlerin birbirinden ayırt edilmesi üzerine kullanılır. Şekiller, kelimeler, resimler gibi benzer çizimler bulunmaktadır. Bu nedenle marka ürünler için çok önemli bir noktadır. Ürünlerin tescil edilmesi Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılır. Bu süre. 9-ay arasında olmaktadır. Başvuru sonucun da eğer olumlu ise Resmi Marka Reklamında yayınlanabilmektedir. Son zamanlar ise şirketlerin başını ağrıtan en önemli olaylardan birisi de sahte yetkili servis olayıdır. Herşey de sahtecilik olduğu gibi bu konu üzerinde de maalesef vardır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Genellikle küçük şirketler sanki büyük şirketlerin marka yetkilileri gibi hareket etmektedir. Bu da kesin olarak marka sahteciliğine girmektedir. Devlet buna çözüm olarak hapis ve para cezası getirmiştir.

Markamın Yetkili Servisi Gibi DavranıyorlarSahte Yetkili Servislere Uygulanan Cezai Yaptırım

Marka sahtecilikleri günümüz de oldukça yaygın olduğu için bunun da önüne geçilmeye çalışmaktadırlar. Her suç cezasız olmadığı gibi buda cezasız kalmayacaktır. Kişilerin markalarını sahiplenip yetkili servisleri gibi taklit etmeleri oldukça göz yumulmaması gerektiren bir olaydır. Marka hakkın da bunların olması markaya tecavüz edildiği için para ve hapis cezası uygulanmaktadır.

Marka sahibinin izni olmadan kullandığı markayı kullanmak veyahut markaya eş benzer bir marka kullanmak yâda taklit etmek gibi o marka üzerinden satışlar yapılırsa marka hakkına tecavüzden ceza uygulanacaktır. İnternetten de kaldırmak istiyorsanız sahte yetkili servisi internetten silme hakkında bilgi için distle sitesine girip bilgi edinebilirsiniz.

Sahte Servisi Kaldırma

Hizmet vermeye başlayan firmaların sık karşılaştığı sorunlardan biriside sahte yetkili servistir. Bu sorunlar genel olarak o firmanın bir yapısın da çalışıp örnek alarak kendine küçük bir sahte servis açmaktadırlar. Markanın yetkili servisi gibi kişilerle iletişime girip orijinal ürünler yerine yan sanayi ürünler kullanmaktadırlar.

Bu sorunları sadece dışarıdan da engel olmak yetmemektedir. Kişiler internet sayfası açıp sizleri kandırmaktadırlar. İnternette gördüğünüz her yetkili servis doğru değildir. Müşteriler sahte yetkili servisten hizmet alıp memnun kalmadıkları için doğru markalar süreli sorun yaşamaktadırlar. Bunun için sahte yetkili servisi internetten kaldırma işlemi için distle sitesine girip uygulamayla kaldırabilirsiniz. Support.google.com sitesine girip googleden içeriği kaldırma seçeneğiyle işleme başlayın. Daha fazla bilgi için distile danışmanlık ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir