Markanızın Online Algısını Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Markanızın Online Algısını Nasıl İyileştirebilirsiniz?

Markaların ya da bireylerin dijital görünürlüğünün online algı yönetimi çalışmaları ile olumlu bir hale getirilmesi, itibar kazanılmasına yardımcı olur. Bireyler için kariyer hedefleri bireysel girişimlerin başarısı, markalar içinse müşteri sadakatinin ve yatırımcı ilişkilerinin güçlendirilmesi açısından online algı önemli bir rol oynar. Distile, alanında uzman ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği online algı yönetimi çalışmaları ile hem bireylerin hem de markaların online algısının iyileştirilmesine destek olur. 

Markanızın Online Algısını İyileştirmek İçin Adımlar

Online algının olumsuz şekilde etkilenmesi, bireyler ve markalar için itibar kaybı ile birlikte ciddi maddi zararlar yaratabilir. Bu yüzden profesyonel ekiplerle çalışarak bir online algı yönetimi stratejisi geliştirilmesi, hedef kitle ile doğru şekilde etkileşim kurularak piyasa sürdürülebilirliğinin arttırılması gerekir. Distile tarafından gerçekleştirilen online algı yönetimi çalışmalarının adımlar şu şekildedir: 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Hedef Kitlenizi Tanıyın

Hedef kitlenin belirlenmesi ve söz konusu hedef kitle ile iletişime geçilerek verilmek istenen mesajın doğru şekilde aktarılması büyük önem taşır. Bu, hem potansiyel müşterilere ulaşmak hem de müşteri sadakatini güçlendirmek açısından önemlidir. Eğer hedef kitle doğru şekilde belirlenirse, kullanılacak araçlara ve üretilecek içeriklere de doğru şekilde karar verilebilir.

Bir Strateji Geliştirin

Online algı yönetimi çalışmalarının hedefinin belirlenmiş olması, bir strateji geliştirmeyi de kolaylaştırır. Örneğin markalar ve bireyler hakkında i̇nternet üzerindeki olumsuz içeriklerin tespit edilmesi ve bunlara müdahale edilerek internetten kaldırılması, etkili bir içerik üretimi ile internetteki algının olumlu bir şekilde dönüştürülmesi, tüm bu çalışmaların SEO çalışmaları ile desteklenerek arama motoru görünürlüğü sağlanması gibi çalışmalar, online algı yönetimi stratejilerinin temelini oluşturur. 

Sosyal Medya Araçlarını Etkili Şekilde Kullanın

Sosyal medya platformu, markaların ve bireylerin itibarını hem olumlu hem de olumsuz etkilemek konusunda son derece etkilidir. Sosyal medya araçlarını etkili şekilde kullanmak, hedef kitle ile doğrudan etkileşime girmek açısından önemlidir. Ayrıca sosyal medya gündem oluşturma çalışmaları da daha geniş bir kitleye ulaşmada etkili olabilir. 

Olumsuz Geri Bildirimleri Takip Edin

Markaların online algısını iyileştirmek için yalnızca olumlu içerikler üretmek ve gündem oluşturma çalışmaları gerçekleştirmek yeterli değildir. Aynı zamanda tüm olumsuz içeriklerin ve geri bildirimlerin takip edilmesi, bunlara yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir. Arama motorları, haber siteleri, forumlar ve sosyal medya platformları da dahil olmak üzere tüm i̇nternet ortamının 7/24 taranması, tespit edilen olumsuz yorumlara ve içeriklere anlık olarak müdahale edilmesi gerekir. 

Risk Planlaması Yapın

Online algı yönetimi çalışmalarında tüm potansiyel krizlere karşı hayata geçirilecek olan senaryoların önceden belirlenmesi ve bir risk planlaması yapılması gerekir. Her olumsuz durum karşısında gerekli aksiyonların anlık olarak alınması, markaların ve bireylerin potansiyel krizlerden minimum şekilde etkilenmesini sağlar. Ayrıca söz konusu krizlerde doğru bilgilerin hedef kitleye aktarılması, hedef kitlenin markaya olan güveninin korunmasına da yardımcı olacaktır. 

Distile’den Destek Alın!

Alanında 20 yılı aşkın bir tecrübe sahibi olan Distile, uzman teknik ekibi ve bilişim hukuku uzmanları ile markaların ve bireylerin online algısının iyileştirilmesine destek olur. Binlerce i̇nternet haber kanalı ile ikili ilişkileri ve sosyal medya gücü ile hem online basın ilişkilerini hem de sosyal medya gündem oluşturma çalışmalarını etkili şekilde yürütür. Distile, müşteri taleplerini doğru şekilde anlayarak müşteri odaklı stratejiler geliştirerek bu stratejileri hızlı ve etkili şekilde hayata geçirir. Eğer siz de Distile ile çalışarak online algınızı iyileştirmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilir ve yüz yüze bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir