Müstehcen İçeriklerin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

Müstehcen İçeriklerin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

İnternet, artık ucu bucağı olmayan sınırsız bir evrene dönüşmüş durumda. Her ne arıyorsanız, ona kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bu durumun pek çok açıdan faydası olduğu aşikar. Fakat i̇nternet aslında o kadar da masum değil. Günümüzde i̇nternet kullanımı sırasında en sık başvurulan araçlar arama motorları. Ve bu arama motorlarında listelenen bazı sonuçlar zaman zaman can sıkıcı olabilir. Örneğin hakkınızda yapılmış olan olumsuz bir haber işlerinizin bir anda ters gitmesine neden olabilir. Özellikle son yıllarda müstehcen içeriklerin arama motorları üzerinden yayılması çok ciddi problemler yaratıyor. Peki müstehcen içerikler arama sonuçlarından nasıl kaldırılır?

Müstehcen İçerikler Arama Sonuçlarından Nasıl Kaldırılır?

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın hizmet politikaları içerisinde, bireylerin mahremiyetinin korunması önemli bir yer tutar. Fakat bu noktada sunulmuş olan iki önemli koşul bulunur. Bunlardan birincisi içeriklerin sizi ya da temsil ettiğiniz kişiyi çıplak, cinsel aktivite içinde ya da mahrem bir durumda göstermesi, ikincisi ise söz konusu eyleme rıza göstermediğiniz ve gizli olmasını amaçladığınız halde herkesin erişimine sunulmuş olması. Eğer söz konusu koşullar sağlanıyorsa, içeriğin kaldırılması talebi ile Google’a başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat başvurunuzu yaptıktan hemen sonra Google’ın söz konusu içerikleri hemen kaldırmasını beklemeyin. Çünkü burada sizi uzun bir süreç bekler.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Siz talep başvurusunu gerçekleştirdikten sonra Google bu talebi incelemeye alır. İnceleme sırasında kamu yararı ve haber değeri başta olmak üzere bazı unsurlar göz önünde bulundurulur. Eğer sunmuş olduğunuz bilgiler inceleme için yeterli değilse ve Google’ın koşullarını karşılamıyorsa, bu durumda Google sizden daha fazla bilgi talep edebilir. Bu da sürecin biraz daha uzaması anlamına gelir. Nitekim siz istenen bilgileri sağlamış olsanız bile, Google’ın içerik kaldırma talebini reddetmesi ihtimali her zaman vardır. Bu durum yalnızca Google için değil, tüm arama motorları için geçerlidir. Yani Google ya da herhangi bir arama motorundan müstehcen içeriklerin kaldırılmasını talep ederseniz, bu süreç sizin için çok fazla zamana ve çok fazla enerjiye mal olacaktır. Peki müstehcen içeriklerin arama sonuçlarından kaldırılmasının daha kolay ve daha hızlı bir yolu yok mu? Elbette var!

Distile İle Arama Sonuçlarındaki Müstehcen İçeriklerden Kurtulun!

Bugüne kadar arama motorlarında listelenen sonuçlar yüzünden pek çok insanın ciddi problemler yaşadığına tanık olduk. Öyle ki arama sonuçlarında listelenen bazı içerikler, pek çok insanın iş hayatının sonlanmasına, aile ilişkilerinin bozulmasına, depresyon ya da bunalım gibi ciddi psikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Ki günümüzde yalnızca i̇nternet üzerinde yayılmış olan görüntüler yüzünden intihar gibi vakaların bile gerçekleştiği biliniyor. Bu gibi olayların yaşanmaması ve itibarın korunmaya devam etmesi adına alınabilecek önlemler elbette var ve bu önlemleri almak için geç kalmamak gerekiyor.

Dijitalleşen dünya içerisinde online itibar yönetimi büyük önem taşır. Hakkınızda yapılmış olan olumsuz ve küçücük bir haber, itibarınızın ciddi şekilde zedelenmesine neden olabilir. Nitekim bu durum müstehcen içerikler için de geçerlidir. Bu yüzden bu konu ile ilgili olarak arama motorlarına içerik kaldırma talebi göndermek yerine, bu alanda profesyonel şekilde çalışan ekiplerden destek alabilirsiniz. Distile, sizler için arama sonuçlarında listelenen müstehcen içerikleri hızlı ve bir daha geri gelmeyecek şekilde kaldırır. Siz de online itibar yönetimi, içerik kaldırma hizmetleri, telif hakkı koruma, sosyal medya çalışmaları, basın ve online medya ilişkileri konusunda profesyonel bir hizmet almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir