Olumsuz İçerikleri Kaldırmanın Markalar ve Bireyler İçin Önemi

Olumsuz İçerikleri Kaldırmanın Markalar ve Bireyler İçin Önemi

Sosyal medya platformları başta olmak üzere dijital ortamda kullanılan araçlar markaların hedef kitle ile iletişim kurmasını büyük ölçüde kolaylaştırdı. Benzer şekilde bireyler için de sınırsız bir kendini gösterme alanı yaratılmış oldu. Nitekim içerik üretici ve influencer gibi meslekler de ortaya çıkmış oldu. Fakat içerik üretimi ve i̇nternet ortamında kullandığımız dijital araçlar her zaman olumlu etkiler ile gelmiyor. Çünkü olumsuz ve kötü içerikler markaların ve kişilerin takipçilerini ve mevcut kitlelerini kaybetmelerine neden olabilir. Peki söz konusu içerikleri i̇nternet ortamından kaldırıp online itibarı korumak için ne yapmak gerekiyor?

Olumsuz İçerikleri Kaldırmanın Markalar İçin Önemi

Günümüz alışveriş alışkanlıkları göz önünde bulundurulduğunda, insanlar herhangi bir ürün ya da hizmet satın almadan önce, bu ürünü ya da hizmeti satın alacakları marka ile ilgili araştırmayı i̇nternet üzerinden gerçekleştiriyor. Özellikle son yıllarda şikayet sitelerinin sayısının artması, bu markalar hakkında yapılan kötü yorumlara ulaşmayı da kolay bir hale getirdi. Nitekim hem bu şikayet ve yorumlar, hem de markalar hakkında yapılan yalan ve asılsız haberler markaların itibar kaybetmesine neden olabiliyor. Elbette böyle bir durumda kullanıcılar bu markaları tercih etmiyor ve söz konusu markalar için yıpratıcı bir süreç başlıyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu yüzden markaların profesyonel ajanslardan destek alması son derece önemli. İnternet üzerindeki olumsuz içeriklerin düzenli olarak takip edilmesi ve gerekli durumlarda müdahale edilerek online itibarın korunması gerekiyor.

Olumsuz İçerikleri Kaldırmanın Bireyler İçin Önemi

Dijital ortamdaki olumsuz içerikler yalnızca markalara değil bireylere de zarar verir. Örneğin sosyal medya platformlarında ya da çeşitli web sitelerinde paylaşılmış olan müstehcen ya da çıplak görüntüler kişilerin maddi ve manevi olarak zarar görmesine neden olabilir. Ayrıca karalama kampanyaları, linç, ifşa ve benzeri pek çok durum olumsuz içeriklerin kaldırılmasını gerektiren bir ortam yaratır. Bu içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılmaması durumunda kişilerin aile ortamından dışlanması, mesleki kariyerlerinin bitme noktasına gelmesi ve psikolojik olarak ciddi problemler yaşanması gibi durumlar son derece muhtemeldir.

Bireylerin kendilerini kötü niyetli kişilerden korumaları, şantaj ve baskı gibi durumlara maruz kalmamaları için olumsuz içeriklerin kaldırılması ve bu içerik kaldırma sürecinin profesyonel ekipler tarafından yönetilmesi gerekir. Böyle durumlarda gösterilen bireysel çabalar genellikle yetersiz kalır.

Olumsuz İçerikleri Kaldırmak İçin Ne Yapılmalı?

Olumsuz içerikleri kaldırmak için girişebileceğiniz bireysel çabalar bulunuyor olsa da, genellikle olumlu sonuç almak mümkün değil. Örneğin Google üzerinde listelenen içeriklerin kaldırılması için Google’a bir şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Fakat geri dönüş hızlı olmaz ve geri dönüş hızlı olsa bile olumlu bir sonuç çıkmayabilir. Başvurabileceğiniz bir diğer yöntem de olumsuz içeriklerin paylaşıldığı sitelerin yöneticileri ya da kullanıcılar ile iletişime geçmektir. Fakat söz konusu olumsuz içerikler çok sayıda sitede paylaşıldıysa bu girişimleriniz de sonuç vermez. Bir diğer yöntem olan hukuki süreç başlatma süreci de kısa sürmez ve ayrıca olumsuz içeriklerin gizliliğini yitirmesine neden olabilir. Aynı zamanda çok fazla emek ve çok fazla zaman isteyen bir süreçtir.

Tüm bu yöntemlerin dışında profesyonel destek almaktan başka bir yol kalmıyor. Bu alanda teknik ekibi ve uluslararası hukuk ağı ile birlikte çalışan Distile, i̇nternet üzerindeki olumsuz içeriklerin kaldırılması noktasında etkili ve kalıcı sonuçlar üretir. İçerikler yalnızca arama sonuçlarından değil, kaynaklarından kaldırıldığı için geri gelmeleri gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer siz de olumsuz içerik kaldırma hizmeti almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir