Olumsuz İçeriklerin İnternetten Kaldırılması Nasıl Yapılır?

Olumsuz İçeriklerin İnternetten Kaldırılması Nasıl Yapılır?

Kişilerin ya da markaların dijital ortamda güvenilir bir görünüm yaratması; kişilerin sosyal çevrelerinde sevilen bir insan olmalarını ve markaların da daha geniş bir kitleye ulaşarak kar oranlarını yükseltmelerini sağlar. Dijitalleşen dünyada i̇nternet ortamındaki olumsuz içerikler bu durumun önündeki en önemli engellerden biridir. Peki olumsuz içeriklerin i̇nternet ortamından kalıcı olarak kaldırılması nasıl mümkün olabilir?

Olumsuz İçerikleri İnternet Kaldırmak Neden Önemli?

Başta i̇nternet kullanımının ve sosyal medya platformlarının yaygınlaşması olmak üzere pek çok farklı neden dijital ortamdaki görünürlüğün neden önemli olduğunu ortaya koymuş durumda. Artık insanlar tarafından herhangi bir kişi ya da marka hakkında çıkmış bir habere ya da oluşturulmuş bir içeriğe ulaşmak saniyeler sürüyor. Nitekim arama motorlarında ya da sosyal medya ve video içerik platformlarında yapılan aramalarda üst sıralarda yer alan olumsuz bir içerik, kişilerin ya da markaların itibarının yerle bir olması için yeterli. Bu durum kişilerin sosyal hayatlarında ya da iş hayatlarında ciddi problemler yaşamalarına neden olurken, markalar için de iflasın eşiğine götürecek bir sürecin başlamasına neden olabilir. Bu yüzden olumsuz içeriklerin internetten kaldırılması, marka ve kişi itibarının korunması için olumlu haberlerin üst sıralarda çıkmasını sağlayacak ek çalışmaların yürütülmesi gerekir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Olumsuz İçerikler İnternetten Nasıl Kaldırılır?

Yapılacak olan bir dizi çalışma, marka ve kişiler hakkında yapılmış olumsuz içeriklerin kaldırılmasına yardımcı olur. Bu süreçte izlenen temel adımlar şu şekildedir:

  • Olumsuz haber ve içeriklerin URL listelerinin belirlenmesi,
  • Class analizi ve strateji belirleme,
  • İçeriklerin kaynaklarından bir daha geri gelmeyecek şekilde, kalıcı olarak kaldırılması.

Bu olumsuz içerik kaldırma süreci yalnızca arama motorlarını değil, aynı zamanda video içerik platformlarını ve haber sitelerini de kapsar. Bu süreçte pek çok enstrümandan faydalanılır. Olumsuz içeriklerin kaldırılmasının yanı sıra online itibarı inşa edecek ek hizmetler de sunulur.

OIumsuz içerik kaldırma sürecinde haber ya da içerik kaldırma botları kullanılmaz ve çalışmaların tamamı bu alanda uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Ki zaten bu alanda hizmet veren botlar bulunmaz ve bu botların çalıştığını iddia eden kişi ya da kurumlar size istediğiniz hizmeti sunmaz. Bu hizmetler her şeyden önce bir teknik analiz gerektirir. Olumsuz haberlerin listelenmesi, bu haberlerin kaldırılmasına dair bir strateji belirlenmesi ve gerekli durumlarda sürecin hukuki olarak desteklenmesi gerekir. 

Distile İle Olumsuz İçeriklerden Kalıcı Olarak Kurtulun!

Distile, bu alanda uzun yıllardır hizmet veren, deneyim kazanmış ve profesyonel bir ekip ile çalışır. Bir kişi ya da kurum hakkında bu ekip tarafından listelenmiş olan tüm olumsuz içerikler, kaynaklarından ve kalıcı olarak kaldırılır. Gündem oluşturma çalışmaları konusunda titizlikle hizmet veren Distile, yeni medya enstrümanlarını doğru şekilde kullanarak marka ve kişi itibarının korunmasına katkı sağlar. 

Distile yalnızca Türkiye’de değil, ABD ve Avrupa’da faaliyet gösteren çok sayıda partner ve bilişim hukuk uzmanı ile çalışır. Şahsınız ya da markanız hakkında i̇nternet üzerinde yayınlanmış olan ve iftira ya da hakaret içeren ya da bir karalama kampanyasının ürünü olan tüm içerikler kalıcı olarak kaldırılır. Distile bu haberlerin kaynaklarından kaldırılacağını ve bir daha geri gelmeyeceklerini garanti eder.

Eğer sizin de i̇nternet üzerinde dolaşıma girmiş ve hakkınızda ya da markanız hakkında olumsuz görüşler barındıran içerikleriniz varsa, hemen Distile iletişime geçerek yüzyüze bir görüşme planlayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir