Olumsuz Yorumlar ve Sahte İçeriklerle Mücadele Etmenin Yolları

Olumsuz Yorumlar ve Sahte İçeriklerle Mücadele Etmenin Yolları

Dijital dünya hem bireyler hem de işletmeler için her zaman güzel sonuçlar getirmez. Yaptığınız işe ya da sattığınız ürün ve hizmete karşılık sahte karalama içerikleri ya da bilinçli olarak yapılmış olumsuz yorumlarla karşılaşmanız daima mümkündür. Hem sahte içeriklerin hem de olumsuz içeriklerin markalar ve bireyler üzerindeki etkileri son derece yıpratıcı olabilir. Bu nedenle söz konusu içeriklerin ve yorumların tespit edilmesi, etkili bir strateji ile i̇nternet ortamından kaldırılması gerekir. İnternet üzerindeki olumsuz yorumlar ve sahte içeriklerle etkili bir şekilde mücadele eden Distile, sizi potansiyel tehditlere karşı korur. 

Olumsuz Yorumlarla Nasıl Mücadele Edilir?

İnternet üzerindeki olumsuz yorumlar, potansiyel müşterilerin markalardan uzaklaşmasına ve bireylerin maddi ya da manevi olarak zarar görmesine neden olur. Bilinçli olarak yapılan ve sizin hatanızdan kaynaklanan olumsuz yorumlara yanıtlar verirken şu önemli noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir: 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Yorumlara hızlı şekilde ve özenli yanıtlar verin,
  • Bu yorumları kullanıcılardan ya da müşterilerinden gizlemeyin, şeffaf olun,
  • Profesyonellikten asla taviz vermeyin,
  • Kendinizi açıklamaya çalışmayın, mümkün olduğunca sorunları çözmeyi odaklanın ve bunun için elinizden geleni yapın,
  • Kullanıcılardan ya da müşterilerden gelen olumlu geri bildirimleri paylaşın ve haberleri kitlenize duyurun,
  • Olumsuz geri bildirimleri göz önünde bulundurarak kendinizi sürekli geliştirin.

Tüm bu kurallara uymak, kitleniz üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Fakat olumsuz yorumların kasten sizi karalamak için yapıldığı durumlarda bu yöntemler elbette işe yaramayacaktır. Böyle bir durumda en etkili yöntem Distile ile çalışarak olumsuz yorumların hızlı bir şekilde i̇nternet ortamından kaldırılmasını sağlamaktır.

Sahte İçeriklerle Nasıl Mücadele Edilir?

Sahte içerikler genellikle bireylere ya da markalara zarar vermek üzere kurgulanır. Söz konusu içerikler bazen herhangi bir ürün ya da hizmet hakkında yanlış bilgilere yer verilmesi, markaya iftira atılması ya da saldırgan tutumlar izlenmesi gibi konuları içerir. Bu gibi sebeplerle içerikler üretmek her şeyden önce bir suç teşkil eder ve hukuki düzlemlere taşınabilir. Fakat sahte içeriklerin i̇nternet ortamından kaldırılması için hukuki yöntemlere başvurmak hem hızlı sonuç vermez hem de markanın ya da bireyin bir dava ile anılması takipçi kitlesi üzerinde olumsuz etki yapabilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk hamle hukuki yöntemlere başvurmak olmamalıdır. 

Bu içeriklerin sahipleri ile iletişime geçerek bu içeriklerin kaldırılmasını istemek de yine etkili bir yöntem değildir. Nitekim bu içerikler genellikle anonim olarak paylaşılır ve bu içerikleri dijital ortama yayan kişi ya da kişilerle iletişime geçmek her zaman mümkün değildir. Bu yüzden bu yöntemde de etkili bir sonuç beklenemez. Eğer i̇nternet ortamındaki sahte içerikleri hızlı ve etkili bir şekilde yok etmek isterseniz, bunun için yapmanız gereken ilk hamle profesyonel ekiplerden destek almaktır. 

Olumsuz Yorumlar ve Sahte İçeriklerle Mücadele: Distile’nin Etkili Yöntemleri!

Distile’nin alanında uzman ekibi tarafından geliştirilmiş olan yazılım ve algoritmalar, herhangi bir marka ya da birey hakkındaki olumsuz yorum ve içeriklerin anlık olarak tespit edilmesini sağlar. Tespit edilen içeriklere teknik olarak müdahale edilir ve tüm içerikler yalnızca arama motoru sonuçlarından değil, kaynaklarından da kalıcı olarak kaldırılır. Distile, potansiyel krizler için stratejiler geliştirir ve markaları olumsuz içeriklerden korumak için bir kalkan oluşturur. Eğer siz de Distile ile çalışarak marka itibarınızı korumak ve hedef kitle iletişimini doğru şekilde yönetmek isterseniz, hemen şimdi yüz yüze bir görüşme planlayabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir