Öne Çıkan Görsel Kaldırma: Yandex ve Google’da Adımlar

Öne Çıkan Görsel Kaldırma: Yandex ve Google’da Adımlar

Arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak önemli fakat burada nasıl göründüğünüz daha da önemli. Eğer arama motorlarının üst sıralarında yer alan içerikler sizinle ilgili olumlu bilgiler içermiyorsa, bunun yarardan çok zarar getireceğini söylemeye gerek yok. Özellikle görsellerin kullanıcılar arasında çok daha akılcı bir özelliğe sahip olduğu düşünülürse, özellikle öne çıkan görsellerin olumlu bir izlenim bırakması son derece önemli. Peki Yandex ve Google’da öne çıkan görselleri kaldırmak için izlenmesi gereken adımlar neler? 

Öne Çıkan Görselleri Kaldırmak Neden Önemli?

Google ve Yandex’teki öne çıkan görselleri düzenlemek ya da kaldırmak, kurumsal ve bireysel itibar açısından büyük önem taşır. Öne çıkan görselleri kaldırmanın bireysel ve kurumsal önemini bir liste ile açıklamak mümkün:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
 • Öne çıkan görseller kişiler ya da kurumlar hakkındaki ilk izlenimi oluşturur; olumsuz görseller, kötü bir ilk izlenim demektir.
 • Olumlu ve profesyonel görünmeyen görseller, hem iş ortakları hem de müşteriler tarafında güven kaybına neden olur.
 • Olumsuz görseller nedeniyle piyasadaki rekabet üstünlüğü kaybedilebilir. 
 • Olumsuz görsellerin yalnızca manevi değil, aynı zamanda son derece olumsuz ekonomik sonuçları da olabilir.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Google ve Yandex’teki öne çıkan görsellerin kaldırılmasının ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. 

Google’da Öne Çıkan Görsel Kaldırma Adımları

Google dünyanın en çok tercih edilen arama platformu olarak oldukça gelişmiş topluluk kurallarına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcılardan gelen içerik kaldırma taleplerini ya da şikayetlerini titiz bir şekilde inceleyerek sonuçlandırırlar. Eğer siz de Google’da öne çıkan görselleri kaldırmak isterseniz, izlemeniz gereken adımlar şunlar: 

 • Google İçerik Kaldırma Talebi sayfasına gidin ve bu sayfa üzerinden bir içerik kaldırma talebi oluşturun.
 • Talebinizin işleme alınması ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılması için, bu sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Bu adımları tamamladıktan sonra talebiniz işleme alınır ve işlemin tamamlanması da genellikle birkaç hafta sürebilir.
 • Talebinizin sonucu size mail olarak iletilir. Dilerseniz Google İçerik Kaldırma Talebi sayfasından da talebinizin durumunu takip edebilirsiniz. 

Bu süreç genellikle olumlu sonuçlanır. Fakat Google, gerekli gördüğü durumlarda sizden ekstra bilgi ya da belge talep edebilir ve bu da sürecin uzamasına neden olabilir. 

Yandex’te Öne Çıkan Görsel Kaldırma Adımları

Yandex’te öne çıkan görsel kaldırma adımları Google’a göre biraz daha farklıdır. Yandex için izlemeniz gereken adımlar ise şunlar: 

 • Öne çıkan görsel kaldırma işlemleri için Yandex Webmaster hesabınıza giriş yapın; eğer hesabınız yoksa bir hesap oluşturun.
 • Bir website onayı almadan içerik kaldırma talebi oluşturamazsınız, bu yüzden öncelikle sitenizi onaylayın.
 • Yandex Webmaster anasayfası üzerinden içerik kaldırma talebinizi oluşturun.
 • Talebinizin durumunu da yine anasayfa üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün.

Öne çıkan görseller bazen kullanıcılara sizin hakkınızda yanlış bilgi verebileceğinden, bazen ise güncel olmayan bilgiler içerebileceğinden kaldırılması önemlidir. Fakat ne yazık ki bu soruna her zaman Google ya da Yandex üzerinden çözüm üretmek mümkün değildir.

Distile’den Profesyonel Destek Alın!

20 yılı aşkın süredir online itibar koruma çalışmaları konusunda uzmanlaşmış olan Distile, Google ve Yandex üzerinden öne çıkan görsel kaldırma işlemlerini hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirir. Distile ile çalışarak hem sorununuzu hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir hem de Google ve Yandex tarafından talep işleme sürecinde kaybedeceğiniz zamanı kendinize ayırabilirsiniz. Siz de öne çıkan görselleri kaldırarak online itibarınızı korumak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir