Online Algı Yönetimi Çalışmaları

Online Algı Yönetimi Çalışmaları

Ticari faaliyetler de dahil olmak üzere hayatın her alanı artık dijital ortama taşınmış durumda. Artık hem bireylerin, hem markaların, hem de işletmelerin fiziksel varlıklarının yanı sıra bir de dijital görünürlükleri mevcut. Dolayısıyla söz konusu dijital görünürlüğün iyi olması size keyif verirken, kötü olması da bir o kadar rahatsız eder. İşte bu noktada da devreye online algı yönetimi çalışmaları girer. 

Online Algı Yönetimi Nedir? Neden Önemlidir?

Algı yönetimi internetin hayatımıza girmesiyle birlikte yaratılmış bir kavram değil. İnternetten önce de var olan bu kavram, dijitalleşen dünyaya da online algı yönetimi adıyla entegre olmuş durumda. Günümüzde özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşması, herhangi bir düşüncenin ya da görsel içeriğin çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından görülmesini sağlıyor. Bu durumun hem iyi hem de kötü yanları var. Örneğin herhangi bir insanın sağlık probleminin çözülmesi adına sosyal medya üzerinde paylaşılan bir kampanya, kısa süre içerisinde milyonlara ulaşır ve böylelikle bir insanın hayatı kurtarılmış olur. Fakat sosyal medya her zaman böyle iyi amaçlar için kullanılmıyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Örneğin bir işletmeniz var ve işler sizin için hiç de fena gitmiyor diyelim. Eğer tamamen bir yanlış anlaşılma sonucu herhangi bir insan işletmeniz hakkında negatif bir düşünceye kapılır ve bu düşünceyi sosyal medyada paylaşırsa, bu durumun sonuçları felaket olabilir. Bu negatif düşünce kısa süre içerisinde paylaşılarak binlerce kişiye ulaşabilir ve böylelikle bir yandan işiniz kötü etkilenirken, bir yandan da itibarınız zarar görür. Nitekim bu durumum iflasla bile sonuçlanabilecek daha ciddi sonuçlar doğurması da muhtemeldir. Söz konusu sonuçların ortaya çıkması için her zaman bir sosyal medya paylaşımı gerekmez, buna sebep olan şey bir gazete haberi ya da benzer bir paylaşım da olabilir. İşte bu gibi durumlarda işletmenizin kaybettiği itibarı geri kazanmasını sağlayacak olan bir online algı yönetimi çalışması yapılması gerekir. Elbette online algı yönetimi her zaman işletmeler ya da markalar için değil, aynı zamanda bireyler için de gerçekleştirilebilir. 

Online Algı Yönetimi Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Online algı yönetimi çalışmaları oldukça geniş bir alanı kapsar. Bu tür çalışmaların içerik analizi ve strateji belirleme, olumsuz içeriklere müdahale etme, sonuçları raporlama ve değerlendirme, algıyı pozitif hale getirecek içerikleri yoğunlaştırma gibi aşamaları bulunur. Online algı yönetimi çalışmalarının en önemli süreçlerinden biri 7 gün ve 24 saat boyunca anlık olarak işletmeler ya da şahıslar hakkında çıkan tüm haberlerin, yazılı ve görsel girdilerin ve benzeri içeriklerin takibinin yapılmasıdır. Elbette bu süreçte elde edilen tüm veriler ve gerçekleştirilen tüm faaliyetler size düzenli olarak raporlanır. 

Online algı yönetimi çalışmalarında özellikle arama motorlarında bulunan ve size zarar verdiğini düşündüğünüz, istemediğiniz tüm içeriklere müdahale edilir ve bunların tamamı dijital ortamdan kaldırılır. Yeni medya çalışmaları kapsamında sosyal medya mecraları da dahil olmak üzere dijital ortamda pozitif algı yaratmak adına stratejiler planlanır ve hayata geçirilir. Bu sayede siz de dijital ortamda oluşturduğunuz imajınıza yönelik algıyı pozitif bir hale getirebilirsiniz. Peki online algı yönetimine başlamak için ne yapmanız gerekiyor?

Distile, yukarıda saymış olduğumuz tüm online algı yönetimi çalışmaları ile birlikte, 600’den fazla i̇nternet haber sitesi ile çalışır ve online gündem faaliyetleri yürütür. Bu da online algı yönetimi çalışmalarının başarıya ulaşması için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden birimi yaratır. Siz de dijital görünürlüğünüze online algı yönetimi çalışmaları ile yön vermek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir